21 Nisan 2024 Pazar   

RUMELİLER’DEN ÇADIR KENT

RUMELİLER’DEN ÇADIR KENT
 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm Türkiye yardım seferberliğine girerken, sivil toplum kuruluşları da yaptıkları desteklerle depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarına devam ediyor.
Depremin ilk günlerinden itibaren afetten etkilenen bölgelere çeşitli yardım tırları gönderen Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, son olarak ise Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Karsu Köyü’ne çadır kent kurmaya başladı.
Çadırların yanı sıra çeşitli yardım malzemelerinin bulunduğu 4 tır ile birlikte Hatay’a giden Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi, içerisinde 120 adet termal özellikli çadır, 120 adet soba, 240 yatak, 240 adet battaniye, 2 bin metre kaplama eva, 1000 adet yağmurluk, 3 bin çift bot ayakkabı, 3 bin adet boya kitabı, 3 bin adet boya kalemi, 1000 adet oyuncak, 1500 adet çocuk çamaşırı, 150 adet erzak paketi, 150 adet Ayçiçek yağı, 30 bin adet maske, 5 koli giyim malzemesi, 13 adet jeneratör, 1000 adet polar eşorfman altı, 1 koli ıslak mendil ve 9 palet sudan oluşan 4 tırı Altınözü ilçesine bağlı Karsu köyüne ulaştırdı.

ŞAHİNLER: DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler, depremin ilk anından itibaren tüm Türkiye’nin olduğu gibi kendilerinin de seferber olduğunu belirterek, “Yaşanan depremler hepimizi derinden üzdü. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Türk halkı yaşadığımız bu depremlerde birlik ve beraberliğinin ne kadar üst düzeyde olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bizler de Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak deprem bölgelerindeki kardeşlerimize destek olmak için ilk günden beri çalışıyoruz. Bir sivil toplum örgütü olarak daima devletimizin ve milletimizin yanındayız. Depremzede insanlarımızın yaralarına bir nebze de merhem olmaya çalışıyoruz. Yardımda bulunan desteklerini esirmeyen herkese teşekkür ederiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da depremzede kardeşlerimiz için ihtiyaç duyulan her alanda bizden istenecek taleplere göre yardımcı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarih: 03 Mart 2023 Cuma    Hit: 7105

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol