24 Haziran 2024 Pazartesi   

ÖĞRENCİLERE YKS ÖNCESİ MORAL

ÖĞRENCİLERE YKS ÖNCESİ MORAL
 

Gaziosmanpaşa Belediyesi Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nı düzenlediği mezuniyet töreni ile taçlandırdı. Yıl boyunca yoğun bir programla Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrenciler, bu özel etkinlikte moral depoladı.
Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen yemekli program, Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi'nin müzik dinletisi ile başladı. Ardından hep birlikte, kendileri için hazırlanan mezuniyet pastasını kesen gençler, DJ performansı eşliğinde gönüllerince eğlendi. Yoğun tempoda geçen bir eğitim yılının yorgunluğunu atan üniversite adayları, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda ter dökecek. 

290 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRDÜ
Bu yıl 290 öğrencinin eğitim gördüğü merkezde, gençler, etüt dersleri ve deneme sınavları ile üniversite sınavına hazırlandı. Öğrenciler, kültürel ve sportif etkinlikler, rehberlik programları, geziler ve motivasyon seminerleri sosyal yönden de desteklendi. Öğrenci odaklı eğitim anlayışıyla hizmet veren merkezde, gençlerin hem akademik hem de kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlandı.

"GENÇLİK MERKEZİNİ HERKESE TAVSİYE EDERİM"
Gençlik merkezi öğrencilerinden Şevval Güzel, "Gerek akademik olarak gerekse eğlence olarak çok güzel bir yıl geçirdik. Öğretmenlerimizin ders anlatımından sonra soru çözümlerimiz, denemelerimiz oluyordu. Ben bunların faydasını gördüm. Gençlik merkezini herkese tavsiye ederim" dedi. Öğrencilerden Burak Akdemir ise, "Her hafta düzenli olarak denemelere katılıyoruz ve hocalarımızla beraber bunların analizini yapıyoruz. Tüm öğretmenlerimize, belediyemize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

GAZİOSMANPAŞA’DA “KARİYER VE İSTİHDAM FUARI” DÜZENLENDİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İBB Bölgesel İstihdam Ofisi koordinesinde düzenlenen “Kariyer ve İstihdam Fuarı”, iş arayanlarla işverenleri bir araya getirdi. Vatandaşlara istihdam fırsatları sunan etkinlikte, atölye çalışmaları ve kişisel gelişim eğitimlerine de yer verildi. 
Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara, 15 özel sektör firmasının temsilcileri ile iş arayan vatandaşlar katıldı. Fuarda firmalara ait stantları ziyaret eden vatandaşlar, uygun nitelikteki iş ilanlarına başvuruda bulundu. İBB Bölgesel İstihdam Ofisi uzman ekibi tarafından fuar kapsamında düzenlenen "Mülakat Teknikleri ve CV Doldurma” seminerinde, iş arama süreçlerinde faydalanacakları değerli bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Enstitü İstanbul İSMEK tarafından ise eğitimler ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Tarih: 07 Haziran 2024 Cuma    Hit: 1090

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol