24 Haziran 2024 Pazartesi   

MİMAR SİNAN ŞEHİR ORMANLARI

MİMAR SİNAN ŞEHİR ORMANLARI
 

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte piknikçilerin gözdesi Sultangazi Şehir Ormanları oldu. Piknik alanları, at binme tesisi, hobi bahçelerinin yanı sıra muhteşem manzarasıyla da dikkatleri üzerine çeken Sultangazi Şehir Ormanları, ilçe sakinlerinin uğrak noktası haline geldi.
Şehrin hengamesinden uzak, sakin bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi, yeşille mavinin bütünleştiği Mimar Sinan Şehir Ormanları oluyor. Sadece ilçe sakinlerinin değil, İstanbulluların da gözde mekanı olan Şehir Ormanları piknikçilere keyifli bir gün yaşatıyor.

At Binme Tesisi ilgi odağı
Piknik alanlarının yanı sıra Şehir Ormanı’nın içerisinde yer alan at binme tesisi çocuklara farklı bir deneyim sunuyor. Sultangazi Belediyesi, atlı sporları sevdirmek, temel eğitim vermek ve doğada at binmenin keyfini sürmek isteyenler için Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda yer alan at binme tesisleri özellikle çocukların ilgi odağı oldu.

Hobi Bahçeleri
Ormanın içerisinde yer alan Hobi Bahçeleri ise Sultangazililere kendi sebze ve meyvelerini yetiştirmesine imkan sağlıyor. Vatandaşlar kendilerine ait bahçede sebze-meyvelerini yetiştirirken, doğal ürünleri elleriyle toplayıp sofralarına getirebiliyor. Hobi Bahçeleri ile şehrin karmaşasından uzaklaşan Sultangazililer,  doğayla bütünleşme fırsatı buluyor.

Başkan Dursun’dan Şehir Ormanları’na ziyaret
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, ilçe sakinlerinin uğrak noktası olan Şehir Ormanları’nı sık sık ziyaret ediyor. Vatandaşla bolca vakit geçiren Başkan Dursun, hobi bahçelerinde ekilen ürünleri de yakından inceliyor.
Başkan Abdurrahman Dursun, “Komşularımızın şehrin stresinden uzaklaşırken keyifli vakit geçireceği Mimar Sinan Şehir Ormanımız vatandaşımızdan yoğun ilgi görüyor. Üstelik İstanbul’un dört bir yanından ziyaretçi alıyoruz. Yeşilin içerisinde ruhunuz dinlenirken, çocukların doyasıya eğleneceği alanlarla komşularımıza birçok hizmeti bir arada sunuyoruz. Müthiş manzarası, dinlendiren havasıyla doğada eşsiz bir gün geçirmek isteyen tüm İstanbulluları Mimar Sinan Şehir Ormanlarımıza bekliyoruz” dedi.

Cebeci Mahallesi'ne yepyeni bir park ve yeşil alan
Park ve yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Sultangazi Belediyesi, bu kez yeni hizmete açılan S Caddesi Kapalı Pazar, Otopark ve Galericiler Sitesi’ne bir park ve spor sahası kazandırdı. 6000 metrekarelik alanı kapsayan parkın içerisinde oyun ve fitness alanının yanı sıra basketbol sahası da bulunuyor.
Cebeci Mahallesi S Caddesi Kapalı Pazar, Otopark ve Galericiler Sitesi’nin yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştı. Bölgeyi  kapalı pazar alanına ve otoparka kavuşturan Sultangazi Belediyesi, aynı alana çocuklarin da yetişkinlerin de keyifle zaman geçireceği park ve yeşil alan kazandırdı.

7’den 70’e keyifli zaman
6000 metrekarelik alanı kaplayan parkta her ayrıntı düşünüldü. Çocuk oyun alanı ve basketbol sahasında gençler gönüllerince eğlenirken parkın içinde yer alan fitness alanı ve yürüyüş parkurları ilçe sakinlerinin spor yapmasına imkan sağlıyor. Oturma alanları ve bolca yeşil alana sahip olan park, mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldırıyor.
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “S Caddesi Kapalı Pazar, Otopark ve Galericiler Sitesi’ni yakın zamanda hizmete açtık.  Şimdi ise buraya vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebileceği, çocuklarımızın neşeyle oynayacağı büyük bir park ve yeşil alan kazandırdık. Yeşil alanlarımızın sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Tarih: 03 Haziran 2024 Pazartesi    Hit: 1062

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol