27 Kasım 2020 Cuma   

KUZU ESNAFLARI DİNLEDİ

KUZU ESNAFLARI DİNLEDİ
 

Ak Parti Sultangazi İlçe teşŸkilatı Sultangazi Nota2 düğŸün salonunda yemekli bir program düzenleyerek Sultangazi Esnaflarını, Siviltoplum Örgütlerini ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'yu bir araya getirdi.

EtkinliğŸe Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Sultangazi Belediye BaşŸkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe BaşŸkanı Murat Atım, Ak Parti G.O.PaşŸa İlçe BaşŸkanı İsmail ErgüneşŸ, Sultangazi Belediye Meclis ܜyeleri, İlçe TeşŸkilatı ܜyeleri, Sultangazi Esnafı ve Sultangazide Bulunan Sivil Toplum Örgütleri Katıldı.

KonuşŸmasında Türkiye’nin içerisinde bulunduğŸu ekonomik krize değŸinen Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu “Ben Ak Parti’nin kurucu üyesiyim. 2001 yılında Ak Parti’yi kurduğŸumuzda Türkiye’de samimi söylüyorum fareler aç geziyordu. Kalkınmamız -9 yani bodrum katlara inmişŸ bir Türkiye’yi devraldık. ܜlkenin genelinde ekonomik bir sıkıntı olduğŸu kesin bu bilinen bir gerçek. 2001 yılındaki kriz esnafın sokağŸa dökülmesi ve yaşŸananlar tamamen ülkenin içinden kaynaklanan sorunlardı. Ancak bu günkü tablo dışŸarıdan kaynaklanan bir sorundur. Şu anda Avrupa’nın birçok ülkesinde %11-12’lere fırlamışŸ durumda. Onların için çok büyük rakamlar bunlar. Çünkü oradaki işŸsizlere dışŸarıdan bir dayanakta yok. Bizde Anadolu’nun bildiğŸimiz dayanışŸması hangi ilde olursan ol bulguruydu, pirinciydi krizi yavaşŸlatmakta büyük unsurdur. Yani fakir fukara bir şŸekilde gözetilir. Ama Avrupa’da bir baba 18 yaşŸını geçmişŸ çocuğŸuna para verse borç verir. EğŸer ülkemizde bu güne kadar Arjantin’deki gibi yağŸmalama olmamışŸsa bunu Anadolu kültürüne borçluyuz.” dedi.  

Sultangazi Belediye BaşŸkanı Cahit Altunay yaptıkları çalışŸmaların Sultangazi için çok büyük önem taşŸıdığŸını vurgulayarak “Bizim bu ilçede yaptığŸımız çalışŸmalar hakikaten Sultangazi için büyük bir kazanım olduğŸunu düşŸünüyorum. Çünkü güçlü bir yönetim ve güçlü bir teşŸkilatın ilçeye çok şŸey kazandıracağŸı düşŸünüyorum. Bu birlik ve beraberlik ile bazı yüksek tepelerin aşŸılacağŸını düşŸünüyorum. Tepelerin, dağŸların arkasındaki insanlara sizlerle ulaşŸacağŸımızı düşŸünüyorum. Önceden görev alıp şŸu an aramızda bulunmayan bazı kardeşŸlerimiz var. Ben bu boşŸluğŸu çok önceleri yaşŸadım. Yani 20 yıl kadar evvel. İnanın o zamanlar bir arkadaşŸımın teşŸkilattan ayrıldıktan sonra düşŸtüğŸü bu durumu bire bir bilen bir kardeşŸinizim. İstiyorum ki bu aile genişŸ bir aile. Bu aile kendi içinde bazı kızgınlıkları küskünlükleri olsa da bunu da paylaşŸarak aşŸabilecek bir kabiliyete ve iradeye sahip. Ben bir şŸeye inanıyorum buda eğŸer samimiyet varsa ve iyi niyetle bir yola çıkmışŸsanız her zaman yardımcınız Cenab-ı Hak’tır. Ben bütün çalışŸma arkadaşŸlarımın bu anlayışŸta olduğŸunu biliyorum.” dedi.

www.HaberKentim.com

Tarih: 7- Temmuz 2009 Cumartesi    Hit: 1263

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol