08 Temmuz 2020 Çarşamba   

EYÜP BEREKET KONVOYU GİRESUN'U DOLAŞIYOR

EYÜP BEREKET KONVOYU GİRESUN'U DOLAŞIYOR
 

Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor. Kastamonu ve ilçelerine uğrayan Eyüp Sultan Ramazan Bereket konvoyu, bu kez Giresun’a ulaştı. Giresun Bulancak, Giresun Merkez ve Espiye  iftarının ardından Tirebolu ilçesinde halk iftarı yapıldı.

İftar programında  iftar yemeğinin yanısıra Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu..

Tirebolu Kale önünde düzenlenen iftara, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Müftü Bedir Aydın ile Tirebolular katıldı.

İftar yemeği öncesinde Eyüp Sultan’ı tanıtan bir film yayınlandı. Ayrıca Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Tirebolulara selamlama konuşması led ekrandan yayınlandı.

Aydın, ekrana yansıyan konuşmasında, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da  Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize... Sizler burada Tirebolu’da oruçlarınızı dualarla açıyorsunuz. Bizler de Eyüp Sultan’da sizlerin hemşehrilerinizle iftar yapıyoruz.. Belki aramızda kilometreler olabilir ancak yüreklerimiz bir. Hepimiz, sevgi, kardeşlik, birlik, dayanışma duygularıyla Ramazan-ı Şerif’i kutluyoruz ülkemizde. Ben hem sizlere bu davetimizi kırmayarak katıldığınız için çok teşekkür ediyorum, hem de mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Belediyesi Perşembe Dereli’de, yarın Alucra’da iftar düzenleyecek.

 

Tarih: 17 Temmuz 2014 Perşembe    Hit: 1446

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol