21 Temmuz 2024 Pazar   

ATATÜRK MATEM VE YILDÖNÜMLERİ

ATATÜRK MATEM VE YILDÖNÜMLERİ
 

Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı sebebiyle ‘’Atatürk matem ve yıldönümleri’’ konulu filateli sergisi açıldı.
Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde yapılan ‘’Atatürk matem ve yıldönümleri’’ konulu filateli sergisinin açılışına Göz Vakfı Mütevelli Heyeti’nin yanı sıra hastane yönetimi, sergide eseleri yer alan Filatelist Muzaffer Arda ve Cengiz Ülkerdoğan ile davetliler katıldı.
Filatelist Muzaffer Arda ve Cengiz Ülkerdoğan’ın katkılarıyla hazırlanan ve Büyük Vermey ödüllü koleksiyona yer veren filateli sergisi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milletinin Ulu Önder’in vefatıyla birlikte geçirmiş olduğu yas sürecine yer vermekte.
Pulların biriktirilmesi, incelenmesi ve araştırılması süreçlerinin dahil olduğu uğraş alanına ‘’Filateli’’ deniliyor. Seçkin bir uğraş alanı olan filateli, bir ülkenin en önemli bağımsızlık sembollerinden bir olarak ifade ediliyor.
Göz Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Göz Vakfı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği değerden aldığı ilham ile kültür-sanat etkinliklerini gerçekleştirmeye devam etmekte, sanat ve sanatseverleri bir araya getirmektedir.
3 panodan oluşan ve Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde yayınlanan anma pullarına da yer veren ödüllü koleksiyon, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda ziyaret edilebilir.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Tarih: 10 Kasım 2023 Cuma    Hit: 1504

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol