24 Haziran 2024 Pazartesi   

KIZILAY HAFTASI KUTLU OLSUN

 KIZILAY HAFTASI KUTLU OLSUN
 

Her yıl 29 Eki-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Kızılay Haftası nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Kızılay Bayrampaşa Şubesi de yoğun faaliyetlerde bulunuyor. Kızılay Bayrampaşa Şubesi de Türk Kızılay'ın faaliyetleri ve hizmetlerini farklı etkinliklerle anlatıyor.
Cumhuriyetin 100.yıl yürüyüşüne de katılan Kızılay Bayrampaşa Şubesini çeşitli kurum ve kuruluşlar da ziyaret ederek Kızılay Haftası’nı kutluyor.
Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay Bayrampaşa Şubesine Yeşilay Bayrampaşa Şube Başkanı Hüseyin Sevencan ziyarette bulundu. Başkan Sevencan, Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Erkan Bayraktar2ı ziyaret ederek Kızılay Haftasını kutladı.
‘Aynı hilalin iki rengiyiz’ sloganını kullanan iki kurumun şube başkanları ortak çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulundu.
Kızılay Bayrampaşa Şubesi eski Başkanı ve Kızılay Genel Merkez İyilik Elçisi Okan Aysu, Vakıfbank Bayrampaşa Şube Müdürü Mevlüt Üstündağ ve Kolan Hastanesi Kurumsal İletişim Uzmanı Ezgi Hanım, CHP Bayrampaşa ilçe yönetimi, Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Erkan Bayraktar’ı ziyaret ederek Kızılay Haftasını kutladı.

Kızılay’ı tanıtıcı faaliyetler sürüyor
Kızılay Bayrampaşa Şubesi, Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında zaman zaman vatandaşlara çorba ikramında da bulunurken, okullarda da Kızılay’ı tanıtıcı faaliyetlerde bulunuyor. Kızılay Bayrampaşa Şubesi bu kapsamda Sınav Okulları Bayrampaşa Şubesi Anaokulu, Mia Akademi, Bayram Yuva, Ece Anaokulu ve Yeni Yuvam Anaokulu öğrencilerine Kızılay’ı ve yaptığı faaliyetleri anlattı. Öğrencilere, Kızılaycı oldukları ilk günde çeşitli ikramlarda bulundular.

Kan bağışı kampanyası 
Bayrampaşa Kızılay Şubesi, Bayrampaşa Kaymakamlığı, Bayrampaşa Belediyesi ve Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte 3 Kasım Cuma günü Cumhuriyetiin 100. Yılıma Özel Kan Bağışı “Hayat kurtarmak Bayrampaşa’nın kanında var” sloganyla kan bağışı kampanyası düzenleydi. Demirkapı Caddesi’ndeki Halk Ekmek Önü ve Tuna Caddesi’ndeki Sabri Akpınar Parkı önünde saat 09.00 ile saat 19.00 arasında, 4 Kasım Cumartesi günü ise Ali Fuat Başgil Caddesi’nde saat 11.00 ile saat 21.00 arasında 3 farklı noktada kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Tarih: 03 Kasım 2023 Cuma    Hit: 1311

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol