01 Aralık 2023 Cuma   

G.O.PAŞA KARATECİLERİ ŞAMPİYON

G.O.PAŞA KARATECİLERİ ŞAMPİYON
 

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Büyükler Takım Karate Şampiyonası’nda, Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü Kadın Kata Takımı şampiyon oldu.
Türkiye Karate Federasyonu tarafından organize edilen “Türkiye Kulüplerarası Büyükler Takım Karate Şampiyonası” tamamlandı. Sakarya Serdivan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya, 55 şehirden 500'den fazla kulüp ve yaklaşık 2 bin 500 sporcu katıldı. 3 gün süren müsabakalara sporseverler yoğun ilgi gösterdi.
Başarılı bir şampiyona geçiren Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü sporcuları Şule Azra Akbulut, Tuana Irmak ve Esma Sıla Evsan, Kadın Takım Kata kategorisinde birincilik kürsüsüne çıkarak, altın madalyanın sahibi oldu. İlçeye gurur yaşatan sporcular, şampiyonluğun ardından büyük sevinç yaşadı.

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI KUŞAK YÜKSELTTİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin karate ve tekvando kurslarında eğitim gören 200 sporcu, düzenlenen sınavda başarılı olarak, kuşak yükseltti. Genç sporculara sertifikalarını veren Başkan Usta, Gaziosmanpaşa'da her yaştan vatandaşı sporla buluşturarak, yeni profesyonel sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilen Karate-Tekvando Kuşak Terfi Sınavı'na Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde eğitim alan 6-14 yaş arası 200 sporcu katıldı. Tekvandoda 110, karatede ise 90 sporcu, bir üst kuşağa geçebilmek için sportif becerilerini sergiledi. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da sporcuları bu heyecanlı günde yalnız bırakmadı. Sınavda başarılı olarak yeni kuşaklarına kavuşan sporculara madalya ve sertifikalarını Başkan Usta takdim etti.
Her yaştan vatandaşı spora teşvik etmek adına yeni spor alanları oluşturduklarını ifade eden Başkan Usta, "Çocuklarımızı 4 yaştan itibaren sporla buluşturarak, yeteneklerine göre sporda destek olmaya çalışıyoruz. Bugün de burada 200 gencimize tekvando ve karatede kuşak sınavı gerçekleştirdik, kuşaklarını yeniledik. Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde gençlerimizle buluştuk, onların heyecanına ortak olduk. Amacımız sadece zamanlarını sporla geçirmeleri değil, gençlerimizi profesyonel sporcu olarak yetiştirmek" dedi.

Tarih: 30 Kasım 2022 Çarşamba    Hit: 1529

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol