26 Ekim 2020 Pazartesi   

TÜRK DÜNYASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

TÜRK DÜNYASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 

İstanbul Ülkü Ocakları tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Türk Dünyası Ödülleri” Esenler’deki Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerine buldu.
Törene Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcıları, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP MYK üyesi Ahmet Yiğit Yıldırım, Erdem Karakoç, Davut Haskırış, Niyazi Paksoy, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, MHP İstanbul İlçe Başkanları, Türk Dünyası vakıf ve dernekleri, seçkin davetliler ve çok sayıda ülkücü katıldı.
Tören, Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı.

AÇILIŞ KONUŞMASI AKTUNÇ’TAN
Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç, “Her millet için milli birlik kurmak mukaddes bir hak kabul edildiği halde , bu hal neden Türkler için tanınmasın ? Hele bu mukaddes hak ve dilek neden Türkiye’de , suç ve cürüm olarak karşılanıyor ? İnsaniyetçilik ve insan haklarına hürmette kendilerini ön safta göstermeğe yeltenmiş olan o meşhur … Türkçülük düşmanları İçin her çeşit insan hakklarından mahrum yaşayan milyonlarca Türk’e insan gibi yaşama hakkı sağlamayı dilemek , neden cürüm sayılıyor?” dedi.

SİNAN ATEŞ: EMPERYALİZME KARŞI TOPYEKUN BİR SAVAŞ İÇİNDEYİZ
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş de yaptığı konuşmada, Türk tarihinden örnekler vererek, Türklerin cihana adaletle hükmettiğini, insanı Allah'ın emaneti gördüğünü söyledi.
Savaş tarihçilerinin, savaşı sıcak ve soğuk olmak üzere ikiye ayırdığını belirten Ateş, "Biz bir savaşın içindeyiz. Tarihimizin, inançlarımızın, genlerimizin bizi davet ettiği bir savaş. Bu savaşa bizi yine tarihimiz, inançlarımız ve genlerimiz zorladı. Cehalete, yoksulluğa, bölücülüğe, geri bırakılmışlığa, emperyalizme karşı topyekun bir savaş içindeyiz. Her bakımdan kuvvetli olmak zorundayız. Yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sini inşa etmek, Turan'a ulaşmak için çok çalışacağız. Türkiye'nin odak kabul edildiği, Ankara'nın merkez olduğu bir Türk medeniyeti huzurun adresi, kardeşlik ve dostluğun güvencesi, bölge ve dünya istikrarının yegâne seçeneğidir" diye konuştu.

AKTUNÇ KILIÇ HEDİYE ETTİ
Konuşmanın ardından İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’e Kanuni Sultan Süleyman’ın kılıcının bir örnek modelini hediye etti.
Konuşmaların ardından ödüller sahiplerine takdim edildi.

6. TÜRK DÜNYASI HİZMET ÖDÜLLERİ ALAN KİŞİ VE KURUMLAR ŞÖYLE:
Yılın Proje Ödülü: Yetimler Üşümesin / Doğu Türkistan Dernekleri
(İsa Yusuf Alptekin Vakfı Başkanı Ömer Kul, Doğu Türkistan Vakfı Başkanı Muhittin Canuygur ve Doğu Türkistan Gençlik Derneği Başkanı İlhan Turanlı ortak yürüttükleri projede ödülü aldılar)
Yılın Sporcusu Ödülü: Selen Gündüz
Yılın Kitap Ödülü: Selçuklular / Erkan Göksu
Yılın Yazar Ödülü: Selman Kayabaşı
Yılın Sanatçı Ödülü: Yusuf Güney
Yılın Türk Kültürüne Hizmet Ödülü: Türkler Geliyor Filmi
Yılın Belediyesi Ödülü: Silivri Belediyesi
Yılın STK Ödülü: Osmaniye Vakfı
Yılın Akademisyen Ödülü: Dr. Cemil Doğaç İpek
Yılın Müzik Ödülü: Ahmet Öngel / Vur Türk’ün Pençesini
Yılın Oyuncu Ödülü: Celal Al / Abdurrahman Alp Karakteriyle
Yılın Onur Ödülü: Dr. Devlet Bahçeli 

Tarih: 04 Şubat 2020 Salı    Hit: 1420

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol