24 Haziran 2024 Pazartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

GÜZEL GÜNLERE OLAN İNANCIMIZ BİTMEDİ

 

Geçtiğimiz ay ‘Seçimler ve spor” başlıklı yazımda başkan adaylarının spor projelerinden bahsederek, “31 Mart’ta Bayrampaşa’da kim seçilirse seçilsin kazanan Bayrampaşa sporu olsun” demiştim.
Bayrampaşa halkının büyük çoğunluğunun oyuyla Belediye Başkanı seçilen Hasan Mutlu’yu kutluyorum. Yılların eğitimcisi olan ve bir dönem benim de öğretmenliğimi yapan Hasan Hoca’ya yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, başarılı çalışmalar diliyorum.
Bayrampaşa, ‘spor' denince İstanbul’da ilk akla gelen ilçelerden biridir. Şu an 5 bine yakın lisanslı sporcusu olan bir ilçeyiz. Her branşta hem Türkiye, hem dünyaca tanınan birçok sporcu yetiştirdik.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, seçim döneminde Bayrampaşa’daki spor kulüplerini ziyaret etti ve Bayrampaşa Kulüpler Birliği de dahil olmak üzere kulüp yöneticileriyle toplantılar yaptı. Onlara projelerini anlattı.
Hasan Mutlu, spor projeleri olarak, amatör kulüplerin tesislerinin bakımlarını ve onarımlarını belediye olarak yapacaklarını, tesisi olmayan kulüplere de tesis vereceklerini, sporcular, yönetim, üyeler ve taraftarların toplanacağı, gelir sağlayacağı alanlar tahsis edeceklerini ve yeni antrenman sahaları oluşturacaklarını söyledi. Bayrampaşa Kulüpler Birliği’ne ayrılan mevcut bütçeyi 10 katına çıkaracaklarını belirten Hasan Mutlu, Bayrampaşa Belediye Stadı’nda bulunan ve eski ismiyle Loca Cafe’yi ve yine Mega Center yanındaki 3 halı sahayı Bayrampaşa Kulüpler Birliği’ne vereceğini de açıkladı.
Kaderine terk edilen Bayrampaşaspor’u tekrar ayağa kaldıracaklarını ifade eden Hasan Mutlu’nun en önemli projeleri arasında Bayrampaşa’ya spor lisesi ve sporcu sağlık merkezi kazandırmak da bulunuyor.
Bunlar güzel şeyler. İnşallah biran önce gerçekleşir de Bayrampaşa’daki spor kulüpleri çok daha güzel ortamlarda hem daha çok hem de daha yetenekli sporcular yetiştirir.
Gelelim Bayrampaşaspor’a…
Maalesef şirketleşmeye gittikten sonra git gide kötü bir hale gelen kırmızı-yeşilli kulüp geçen sezon TFF 3. Lig’den düştükten sonra bu sezon da mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’de alt sıralardan kurulamayarak İstanbul Süper Amatör Lig’e düştü.
Yönetim ödeme yapmadığı için sezon ortasında futbolcuları bir bir giden kırmızı-yeşilli takım, Bayrampaşa Taraftarlar Derneği’nin destekleri, emektar antrenörler Davut Bulut’un gayretleri, gencecik altyapı futbolcularıyla “ligden çekilmektense düşersek şerefimizler düşeriz” diyerek maçlarına çıkıyor.
Bayrampaşa Taraftarlar Derneği’nin de açıkladığı gibi;
Güzel günlere olan inancımız bitmedi.
Bayrampaşaspor elbet bu karanlıktan daha güçlü çıkacak!.
Tarih: 24 Nisan 2024 Çarşamba    Hit: 1058
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol