24 Haziran 2024 Pazartesi   

Bekir Taner ATEŞ / BATİAD Yön. Kur. Bşk. / Üretimin Sesi

BAYRAMPAŞA’DA YENİ DÖNEM

 

Değerli Bayrampaşalılar 31 Mart’ta gerçekleşen yerel yönetimler seçimi neticesinde önümüzdeki beş yıl boyunca il, ilçe ve beldelerimizde görev yapacak belediye başkanlarımızı belirledik.
Bu seçimde, ülkemizde her alanda olduğu gibi gözler yine İstanbul’daydı. İstanbul’un 39 ilçesinde seçimler sonucu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını mevcut Başkan CHP adayı Sn Ekrem İmamoğlu kazanırken, ilçemiz Bayrampaşa da değişim oldu.
Uzun yıllardır AK Parti’nin kazandığı ilçemizde CHP adayı Sayın Hasan Mutlu seçimden zaferle ayrılarak önümüzdeki beş yıl boyunca Bayrampaşamızın yeni Belediye Başkanı oldu.
Şahsım, BATİAD Yönetim Kurulu ve Üyelerim Adına sn. Ekrem İmamoğlu’nu ve sn. Hasan Mutlu’yu kutluyor başarılar diliyorum.
Görevi devreden Belediye Başkanımız sn. Atila Aydıner’e ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.
Seçim sürecinde Bayrampaşa ilçemizi yönetmek için çalışan tüm siyasi partilere ve onların adaylarınada teşekkür ediyorum.
Ülkemizde Yerel Seçimlerin kayda değer bir olumsuzluk olmadan tamamlanması demokrasimizin geldiği nokta açısından çok önemli bir noktadır.
Seçilen Belediye Başkanımız Sn Hasan Mutlu, uzun yıllardır Bayrampaşa’da eğitimci yönü ile adeta ilçemizin her bir mahallesini ezbere bilen bir siyasetçi olmasının avantajını seçimde çok iyi kullanarak bir çok kişinin beklemediği başarıya imza atmıştır.
İlçemizdeki seçim sonucu:
Adayın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir,
Bayrampaşa ilçemiz daha önceki yazılarımda belirttiğim üzere İstanbul ilimizin ticari faaliyet açısından en önemli ilçelerinden biridir,
Seçilen Belediye Başkanımız sn Hasan Mutlu’nun ticaretin içerisinden gelmesi ilçemiz açısından büyük bir avantaj oluşturacaktır.
Tekstil merkezimizin, Kuru Gıda sitesinin, Sebze meyve halinin, İstanbul otogarının ve mevcut sorunların yanı sıra yaşadığımız ana göre değişime ve dönüşüme ihtiyacı olduğu görülmektedir.
Belediye Başkanımız Hasan Mutlu ile daha önce yaptığı CHP İlçe Başkanlığı sürecinde başlayan ilişkilerimizde Bayrampaşa’ya hakim olması, ilçemizde yapmayı planladığı projeleri fevkalade heyecan vericidir.
Özellikle Tekstil Merkezimizin sorun ve beklentileri konusunda Başkanımızdan beklentilerimiz yüksektir.
Değerli Paşavizyon okuyucuları;
31 Mart seçim sürecinin sona ermesi ile ülkemizde beş yıllık seçimsiz dönem başlamıştır.
Erken bir seçim olmadığı taktirde önümüzdeki beş yıl seçimsiz dönemdir. İş insanları olarak bunu çok önemsiyoruz. Özellikle 2010 yılından bu yana çok sık sandığa gitmenin bedelini tüm ülke olarak ödedik ödemekteyiz.
Seçimler ülkemizde sistemi yavaşlattığı gibi bir çok ekonomik sonuçlarda doğurmuştur.
Uzun yıllar tek haneye indirdiğimiz enflasyon maalesef en büyük sorumuz olarak önümüzdedir.  
Ülkemizin süratle enflasyonu düşürmesi,
Gelir dağılımında eşitliği sağlaması,
Hukuk ve adalet sistemizde güveni temin etmesi,
Toplumsal barış ve refahı sağlaması,
Depreme dayanıklı şehirler inşa etmemiz,
Terör ve güvenlik sorununu halletmemiz, olmazsa olmaz iç sorumlarımız olarak ortada durmaktadır
Bunun yanı sıra; Bulunduğumuz coğrafyanın ve bin yıllık devlet olmanında  ülkemiz açısından dış politikada bir çok sorun tehlike ve risk barındırdığı görülmektedir.
Yanı başımzdaki;
Suriye sorunu,
Gazze’deki insanlık dışı savaş,
Rusya-Ukrayna savaşı,
Her durumda bizi ilgilendirmekte ve ülkemiz açısından riskler barındırmaktadır.
Beş yıllık seçimsiz dönemi kesinlikle heba etmememiz gerekmektedir.
Sn Cumhurbaşkanımız ülkemizi yönetmeye talip siyasi partilerimizi bir masa etrafında toplanması ülkemiz açısından mevcut sorunlarımızın çözümü ve ileriye doğru risklerin bertaraf edilmesi konusunda çok önemli sinerji oluşturacaktır.
Yazın müjdecisi Mayıs ayının hayırlara vesile olmasını diler sizlere sağlık afiyet, işlerinizde bol kazançlar diliyorum. Hoşçakalın.

Tarih: 24 Nisan 2024 Çarşamba    Hit: 1032
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol