15 Nisan 2021 Perşembe   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

SPOR, FUTBOL, EĞİTİM...

 

HER yazımda Bayrampaşaspor’dan bahsediyorum. Bu yazımda kısa bir şekilde değinerek biraz ihmal ettiğimiz diğer konuları yazmak istiyorum.
Bayrampaşaspor devre arasında 10 futbolcusuyla yollarını ayırdı ve 16 yeni transfer yaptı. Dilerim bu kadro en kıs sürede kaynaşır ve kırmızı-yeşilli takım, ikinci yarıda çıkışa geçerek özlediğimiz 2. Lig’e bu sezon sonunda çıkmayı başarır.
Teknik direktör Volkan Arslan ve öğrencilerine bu yolda başarılar diliyorum. 3 puanlık sistemde lider ile arasında 7 puan farkı bulanan Bayrampaşaspor’un sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemesi en büyük temennimiz.
***
Şu bir gerçek ki spor sadece futboldan ibaret değildir.
Bayrampaşa’dan basketbolda çok eskilerde Zülfü Koşut, sonraki dönemlerde Hidayet Türkoğlu ve Semih Erden yetişti. Son dönemde ise Koşut’un oğlu Emircan Koşut. Futbolda ise Arda Turan ve Necip Uysal…
Bayrampaşa’daki kulüplere baktığımızda bir ikisi hariç tek branş futbol.
Bayrampaşa Demirspor son yıllarda yaptığı atılımlarla atletizm ve yüzme takımı kurdu. Zaten futbol takımları liglere katılamıyor bu dönemde ağırlığı yüzme ve atletizm takımlarına verdiler. Ve bir çok sporcusu yüzme ve atletizmde Türkiye ve İstanbul şampiyonlukları kazandı. Bayrampaşa Demirspor yönetimini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.  
Kulüplerin kısıtlı imkanları var ve koronavirüs nedeniyle tesisler kapalı ama futbolun dışındaki branşlarda en azından bir kez de olsa şanslarını deneyemezler mi?
Spor kulübü yöneticiliği gönül işidir. Bayrampaşa’dan sadece futbolcu ve basketbolcu çıkmadığını herkese gösterilmelidir.
***
Koronavirüs günlerinde insanlar yeni hayat şartlarına alışmaya çalışırken bundan spor da nasibini alıyor.
Bir çok spor branşına faaliyetler yok denecek kadar az. Futbol, basketbol, voleybol ve hentbol gibi takım sporlarında müsabakalar belirli kurallar ve önlemler sayesinde yapılıyor. Buradan bir parantez açmak gerekirse futbolda amatörler ligler hala başlatılmadı. Ve bu işten ekmek kazanan futbolcular, antrenörler ve kulüp çalışanları zor durumda. Yetkililer çözüm önerilerini hala masada tutuyor ama uygulamaya geçilmesi hala gerçekleşmedi.
Bireysel sporların büyük bölümünde ise müsabakalar durdu ya da faaliyet sayısı o kadar azaldı ki bu şartlar altında sporcuların turnuva ve organizasyon eksikliği de had safhaya çıktı. Dilerim koronavirüs salgını en kısa zamanda Türkiye ve dünya üzerinde yok olur.
***
Salgın nedeniyle yüz yüze eğitim kısıtlı da olsa yeniden yapılmaya başlayacak.
Her insan aldığı eğitim ile birlikte kendini geliştirir ve geleceğini şekillendirir.
Eğitimin, ailelerden başlayarak, okullarda ve spor kulüplerinde geleceğimizin teminatı olan çocuklara iyi birer insan olarak verilebilmesi dileğiyle…
Ve son bir söz daha...
Aman maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim.
Herkese sağlıklı günler dilerim.

Tarih: 12 Şubat 2021 Cuma    Hit: 6638
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol