30 Kasım 2023 Perşembe   

SELAHATTİN BEYLER SON KEZ ADAY

SELAHATTİN BEYLER SON KEZ ADAY
 

35 yıldan beri Altıntepsi Mahallesi’nde muhtarlık yapan Selahattin Beyler, Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde mahalle sakinlerinin isteğiyle son kez muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.
Selahattin Beyler, yaptığı açıklamada, “Onurlu ve dik duruşumuzla halkımızın hizmetindeyim. Hizmetimizin devamına talibim. 27 Mart 1989 yılından beri Altıntepsi Mahallesi’nin muhtarlığını yapıyorum. B
u görevi bu kadar uzun süre sürdürmemdeki en temel sebep, hemşehrilerimle sürekli iç içeyim. Onlardan kopmuyorum. Onların her türlü sıkıntısıyla yakından ilgilenmeye çalışıyorum. Yeri geliyor gece saat 12’de vatandaşımızın sıkıntısını gidermek için uğraşıyoruz. Vatandaşlarımız da tabii ki bunları görüyor ve kendine daha yakın hissettiği için bizlere görev veriyor. İmkanlarımızın dahilinde halkımıza hizmet ettik, yine etmeye talibiz. Mahalle halkımızın da teveccühüyle muhtarlığa son kez adayım. Altıntepsi Mahallesi halkından son kez yetki istiyorum. Allah nasip ederse görevimi 5 yıl daha yaptıktan sonra muhtarlığı başka arkadaşlarımıza devretmek istiyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızdan halkımız memnunsa bir kez daha bize bu onurlu ve gururlu görevi verirler. 24 saat mahallemizin hizmetine yine talibim. Altıntepsi Mahallesi halkı hizmet yapacak birini arıyorsa adres Selahattin Beyler’dir diyorum” dedi.

BUGÜNE KADAR BİRÇOK İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Aynı zamanda İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkan vekili olan Selahattin Beyler, 35 yıllık muhtarlığı döneminde mahalle halkı ile yerel yönetimler arasında köprü görevini üstlendiklerini ve birçok sorunu çözdüklerini belirterek, “Bugüne kadar birçok ilki gerçekleştirdik. Altıntepsi’ye ilk doğalgazı Bayrampaşa’da biz getirdik. Yine ilçemizde havai hatları kaldıran ilk mahalle olduk. Türkiye’de muhtarlık binasına ilk bilgisayarı biz kurduk. Türkiye’de e-Muhtar sistemine geçen ilk muhtarlıklardan biriyiz. Bu uygulamayı telefonunuza Google Play, veya App Store ücretsiz olarak indirmeniz yeterli. Bu uygulamada ‘Evrak Sorgula’ bölümünden adınıza gelen posta veya evrak, ‘Firma rehberi’ bölümünden esnaflarımıza haberler, ‘Duyurular ve Etkinlikler’ bölümünden de bilgilendirme imkanı sağlıyoruz. Halkımız telefonlarına indirecekleri bu uygulamayla gerek muhtarlıkla ilgili tüm işlemlerini gerekse muhtarlığın duyurularını gerekse de kan bağışı gibi duyuruları anında öğrenebilecekler. Ayrıca kendileri uygulama üzerinden taleplerini bizlere iletecek ve bizler de sistem üzerinden ilgili yerlere yönlendireceğiz. Yeni ve modern muhtarlık binasına sahibiz. Tüm imkanlarımız halkımız için. Bunun yanı sıra yeni dönemimizde birçok projemiz bulunmakta. Bununla ilgili olarak tüm mahalle halkımızı dolaşarak kendilerini bilgilendireceğiz. Toplumumuzun her kesimine olduğu gibi özellikle de gençlerimize yönelik çalışmalarımız olacak. Dernekler, spor kulüpleri, esnaflar başta olmak üzere tüm mahallemizi dolaşarak onlardan bir kez daha destek isteyeceğiz” diye konuştu.  

SELAHATTİN BEYLER KİMDİR?
1954 yılında Makedonya’nın Kırçova şehrinde doğdu. 1957 yılında Bayrampaşa’ya ailesiyle birlikte yerleşti. 35 yıldan beri Altıntepsi Mahallesi’nde muhtarlık yapıyor. Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde mahalle sakinlerinin de isteğiyle muhtarlığa son kez aday oldu.

Tarih: 17 Kasım 2023 Cuma    Hit: 3446

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol