12 Ağustos 2022 Cuma   

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ
 

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen uçurtma şenliğine çok sayıda çocuk, aileleriyle birlikte katıldı. Gaziosmanpaşa Millet Bahçesi'nde uçurtma uçuran çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu. Gökyüzünü uçurtmalarla kaplayan çocuklar keyifli vakit geçirdi. Etkinlikte uçurtmanın yanı sıra; çocuk oyunları ve resim boyama etkinliği de yapıldı. Şenliğe katılan vatandaşlara patlamış mısır, içecekler ve pamuk şeker dağıtıldı.
Kızlarıyla birlikte etkinliğe katılarak, eğlendiklerini dile getiren Emine Çetin, "Kızlarımla birlikte geldim. Çok eğleniyoruz. Uçurtma uçurduk, piknik yaptık. Şimdi de pamuk şeker alacağız. Çok eğleniyoruz" şeklinde konuştu.
Çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirdiğini belirten Ali Çıldır ise, "Eşim ve çocuklarımla geldik. Uçurtma uçurmaya çalışıyoruz açıkçası çok eğleniyoruz, çocuklarımla birlikte güzel bir vakit geçiriyoruz. İlk etapta biraz uçurduk sonra çok heveslendik ama devamında uçuramadık. Uçurtmayı bir iki denemeden sonra bırakıp, diğer etkinliklere katılmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

MÜNAZARA YARIŞMASI YAPILDI
İstanbul genelindeki liseler arası münazara yarışmasına, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Servet Asmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliği yaptı.
Yarışmanın yanı sıra, takım arkadaşıyla birlikte hareket etmek, özgün ve yaratıcı düşünceye varmak, problem çözmek, farklı görüşleri analiz etmek, argüman üretmek ve ortaya koymak, insan ve toplumla ilgili her konuda birikim edinmek, kendini en doğru biçimde sözlü ve yazılı ifade etmek gibi pek çok yönden gençlerin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan münazara turnuvasına İstanbul’da onlarca takım katılım sağladı.
İki gün boyunca süren münazara, her biri iki kişiden oluşan dört takım, hükümet ve muhalefet olarak iki kanada, kanatlar da açılış ve kapanış olarak iki takıma ayrıldığı İngiliz Parlamenter Stiline uygun şekilde yapıldı. Dört takımlı karşılaşmalar birer saat sürdü. Beş tur sonunda yarı finale çıkan takımlar kıyasıya mücadele etti.
Galatasaray Lisesi’nden Sabancı Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi’ne, Kabataş Lisesi’nden Çapa Fen ve Vefa Lisesi’ne kadar İstanbul’un birçok köklü okulunun da katıldığı turnuvada Robert Koleji öğrencileri Mehmet Can Yılmaz ve Onat Şafak şampiyonluğa ulaştılar. Finalist takımlara plaket, şampiyon takıma kupa ve gram altın verilirken en iyi konuşmacı da altınla ödüllendirildi. Yarışmanın finalini izleyen ve ödül töreninde ödülleri takdim eden Okul Müdürü Ali İnci ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı münazara yarışmalarının önemine değinerek gençleri takdir etti.

ŞEHİR KÜLTÜRÜ YARIŞMASI
Konu ve içerik bakımından Türkiye´de ilk olma özelliği taşıyan “Şehir Hayatında Haklarım, Kentim ve Geleceğim” yarışmasının finali, Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı Plevne Salonu’nda gerçekleştirildi. 26 okulun katıldığı yarışmanın eleme turlarında rakiplerini geride bırakan Vefa Poyraz Anadolu Lisesi, Gaziosmanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Şefkat Fen Lisesi, Özel Mavigün Fen Lisesi ve Behçet Canbaz Anadolu Lisesi finalde karşı karşıya geldi.
İdari birimlerin görevleri, zabıtanın görevleri, tüketici hakları, hayvan hakları, çevre bilinci, genel kültür gibi konularda 20 sorunun sorulduğu yarışmada öğrenciler, doğru yanıtları bulmak için ter döktü. Büyük heyecana sahne olan finalin ardından 180 puan alan Özel Şefkat Fen Lisesi birinciliği elde etti. Vefa Poyraz Anadolu Lisesi 160 puanla ikinci, Özel Mavigün Fen Lisesi 150 puanla üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere kupalarını Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta takdim etti. Yarışmada emeği geçen herkesi tebrik eden Usta, ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tarih: 26 Mayıs 2022 Perşembe    Hit: 1210

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol