24 Haziran 2024 Pazartesi   

FİLİSTİN’E DESTEK ÇARŞISI

FİLİSTİN’E DESTEK ÇARŞISI
 

İHH ve birçok sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Bayrampaşa Filistin Platformu, İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’deki Filistin halkına destek olmak için Bayrampaşa Merkez Camii yanına hayır çadırı açtı.
Hayır etkinliğinin açılışı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı. İHH Bayrampaşa İlçe Başkanı Abdullah Hoşoğlu konuşmasında, İsrail’e lanet okuyarak başladı. İsrail markalarını boykot edileceğini ve bunu herkesin yayması gerektiğini vurgularken, “Filistin halkına yardım için herkesin desteğini bekliyoruz. Maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.
Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren ise “^Camilerimizde topladığımız bağışlarımızı sağ salim Filistin’deki kardeşlerimize göndereceğiz. Tüm Bayrampalılardan yardımda bulunması çağrısında bulunuyorum” derken, İbrahim Suresi 42. Ayettteki ‘Sakın Allah’ı, zalimlerin yaptıklarından habersiz zannetme; sadece gözlerin dehşetten dışarı fırlayacağı bir güne kadar onları ertelemektedir” sözleri söyledi ve alanda bulunanlara dua yaptırdı.
Hayır çadırlarını ziyaret eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise “Bayrampaşa’mızın sağduyulu hanımlarının, elleriyle yaptıkları yiyecek ve çeşitli ürünlerin satışa sunulduğu Filistin’e Destek Hayır Çarşımıza ziyarette bulunduk . Rabbim hayırda yarışanlardan eylesin” açıklamasını yaptı.
Hayır çadırları 10 gün boyunca Bayrampaşa Merkez Camii yanında olacak.

 

 

Tarih: 04 Kasım 2023 Cumartesi    Hit: 1430

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol