08 Ekim 2022 Cumartesi   

BADMİNTON’A G.O.P DAMGASI

BADMİNTON’A G.O.P DAMGASI
 

Gaziosmanpaşalı sporcular Hırvatistan’da ülkemizi temsil edecek.

19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’na Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü damga vurdu. 4 kategoride kürsüde yer almayı başaran Gaziosmanpaşalı sporcular, nisan ayında Hırvatistan’daki Uluslararası Gençler Badminton Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü, takım ve antrenör sıralamalarında da Türkiye ikincisi oldu.

Ankara'da yer alan Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlenen 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Turnuvaya katılan 610 sporcu nisan ayında Hırvatistan’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Gençler Badminton Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edebilmek için madalya mücadelesi verdi. Turnuvanın 5 kategorisinde de mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü Badminton sporcuları 4 kategoride kürsüde yer almayı başardı.

4 KATEGORİDE MADALYA GELDİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü’nde; Tek Bayanlar kategorisinde Zeynep Akdeniz birinci olarak altın madalya alırken, Tek Erkekler kategorisinde Hasan Berkay Günbaz ve Barış Özkan üçüncülüğü paylaştı. Çift Erkekler kategorisinde Hasan Berkay Günbaz, Nurullah Saraç (Ankara) ile birlikte Türkiye birincisi oldu. Karışık Çiftler de ise Yunus Emre Karakaş ve Zeynep Akdeniz Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya elde etti. Ayrıca Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü takım ve antrenör sıralamalarında da Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi.

 

Tarih: 09 Mart 2020 Pazartesi    Hit: 2554

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol