Eyüpsultan
Belediyesinin 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı yapıldı.
Mecliste
meclis katipleri, encümen üyeleri, ihtisas komisyonları ve birlik üyeleri
seçildi.
Eyüpsultan
Belediye Başkanı Deniz Köken’in başkanlığında gerçekleştirilen ilk meclis toplantısı
saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Meclisin
açılış konuşmasını yapan Başkan Deniz Köken, yeni dönemin hayırlı olmasını
dilediğini söyledi.
Başkan
Köken’in konuşmasının ardından meclis katipleri, encümen üyeleri, ihtisas komisyonları
ve birlikler için üye seçimi yapıldı.
Belediye
Meclis 1. Başkan Vekilliğine Mehmet Er, Belediye Meclis 2. Başkan Vekilliğine
ise Ahmet Hamdi Gürbüz seçildi.
Meclis
katipliği seçiminde ise Ceren Çolak, Burak Afşar, Bayram Ali Özaslan ve Sema
Balcı meclis katipliğine seçildi.
Encümen
seçiminde ise Mehmet Er, Ahmet Hamdi Gürbüz ve Metin Çırpan encümen üyeliği
görevine getirildi.
MÜDÜRLÜK
SAYISI 27'YE YÜKSELDİ
Meclis
toplantısında, Encümen üyeleri, İhtisas Komisyonu üyeleri, Tarihi Kentler
Birliği üyeleri, Marmara Belediyeler Birliği üyeleri ve Türk Dünyası
Belediyeler Birliği üyeleri seçimi gerçekleştirildi.
Meclis'te, Eyüpsultan
Belediyesinde beş yeni müdürlük kurulması kararlaştırıldı.
Kurulan
5 yeni müdürlükle birlikte 22 olan müdürlük sayısı 27’ye yükseldi.
Belediye
Meclisinin oy birliğiyle onayladığı karar gereğince Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü,
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü
ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kuruldu.
Belediye
Başkanı Deniz Köken, görülen lüzum ve ihtiyaç üzerine, ilçenin ihtiyaçlarına
daha iyi cevap verebilmek için 5 yeni müdürlük oluşturduklarını açıkladı.
KOMİSYON
ÜYELERİ DE SEÇİLDİ
Eyüpsultan
Belediyesinin yeni çalışma döneminin ilk meclis toplantısında, 9 ihtisas
komisyonunun üyeleri de yapılan seçimle belirlendi. Gerçekleştirilen seçimler
sonucunda komisyon üyeleri olarak şu isimler seçildi:
Plan
Bütçe Komisyonuna Cengiz Çup, Hatice Yücel, Burak Afşar, Nilgül Esentepe ve
Veli Güngör seçildi.
İmar
Komisyonuna Muhammet Çakır, Seçkin Turan, Ahmet Hamdi Gürbüz, Filiz Gökçe ve
İlker Çomak seçildi.
Tarife
Komisyonuna Mürsel Tekneci, Ceren Çolak, Ayhan Uygur, Binali Özgül ve Ramazan
Güven seçildi.
Sağlık
Komisyonuna Hatice Yücel, Cengiz Çup, Burak Afşar, Ünsal Aykutoğlu ve Mustafa
Tüysüz seçildi.
Çevre
Komisyonuna Adem Uçar, Burak Afşar, Abuzer Karaman, İbrahim Yıldırım ve Ramazan
Güven seçildi.
Hukuk
Komisyonuna Ömer Faruk Kalaycı, Ceren Çolak, Hüseyin Birdal, Zafer Döner ve Ali
Haydar İşkar seçildi.
Kültür
ve Turizm Komisyonuna Zehra Purde Muti, Hüseyin Birdal, Bayram Demir, Emine
Çelik ve İbrahim Yıldırım seçildi.
Eğitim
ve Gençlik Komisyonuna Bayram Ali Özaslan, Abuzer Karaman, Serkan Cihan, Veli
Güngör ve Sema Balcı seçildi.
Mesken
ve Gecekondu Komisyonuna Güven İldirim, Ayhan Uygur, Metin Çırpan, Sema Balcı
ve Binali Özgür seçildi.
BİRLİK
ÜYELERİ DE BELİRLENDİ
Gerçekleştirilen
toplantıda birlik üyeleri de seçimle belirlendi. Tarihi Kentler Birliğine asil
üye olarak Muhammet Çakır, yedek üye olarak ise Ceren Çolak seçildi. Marmara Belediyeler
Birliğine asil üye olarak Mehmet Er, yedek üye olarak Metin Çırpan seçildi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliğine ise asil üye olarak Ahmet Hamdi Gürbüz,
yedek üye olarak Bayram Demir seçildi.
6183
sayılı kanunun 90. maddesi gereği komisyon üyesi seçiminde asil üye olarak Ömer
Faruk Kalaycı, yedek üye olarak ise Muhammet Çakır seçildi.
Yapılan
seçimlerle başkan vekilleri, meclis katipleri, encümen üyeleri, ihtisas
komisyonları ve birlik üyelerinin belirlenmesinin ardından yeni dönem ilk
belediye meclis toplantısı sona erdi.