26 Ekim 2020 Pazartesi   

İYİ PARTİ’DEN AŞURE DAĞITIMI

İYİ PARTİ’DEN AŞURE DAĞITIMI
 

İYİ Parti’den aşure dağıtımı
İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.
İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı tarafından Muharrem ayı nedeniyle Hoca Hayri Efendi Merkez Camisi önünde cuma namazı sonrası bin kâse aşure dağıtıldı.

VATANDAŞ VE PARTİLİLERDEN YOĞUN İLGİ
İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler’in önderliğinde düzenlenen aşure dağıtım programına, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatih Oğuz, İYİ Parti Bayrampaşa Belediye Meclis Üyelerinden Tufan Babar ve Dr. Ömer Faruk Parmak, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilat Başkanı Erdal Uğur Acar, İYİ Parti Güngören İlçe kurucularından Suat Yavuz, İYİ Parti Küçükçekmece ilçe kurucularından Evrim Tok, İYİ Parti kurucularından yönetmen Onur Aydın’ın yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

RAİF GÜLER: MUHARREM AYI VE CUMAMIZ MÜBAREK, ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Muharrem ayı, aşure dağıtımı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, “Muharrem ayı gerçekten bize birliği, beraberliği, bir arada olmayı çok güçlü bir şekilde öğütleyen bir ay. Aşure, paylaşmak, paylaştıkça artmak, çoğalmak demek. Aşure, bir arada yaşamanın, güçlü bir şekilde hür ve beraber yaşamanın, çeşitliliğin üzerine vurgu yapıyor. Biz Muharrem ayında yıllardan beri aşure yaparak paylaşımı birlik ve beraberliği, kardeşliğimizi pekiştirmeye çalışıyoruz. İnşallah kardeşliğimiz daimi olsun.” dedi.
İYİ Parti olarak toplumun bir kesimine değil de tümüne yönelik olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten ilçe başkanı Güler, “Irk, dil, din ayrımı yapmadan dini ve milli bayramlarımızın hepsini gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle kutlamaya özen gösteriyoruz. Biz, Atatürkçü bir partiyiz. Bu bağlamda hafta sonu kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Muharrem ayı ve cumamız mübarek, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.    
Cuma namazı sonrası İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı tarafından dağıtılan aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, aşurenin hem görüntüsü hem de lezzetiyle kendilerinden tam not aldığını belirterek, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına teşekkürlerini ifade ettiler.

Tarih: 28 Ağustos 2020 Cuma    Hit: 5401

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol