27 Şubat 2021 Cumartesi   

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK
 

Eyüpsultan Belediyesi, her gün ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere öğle ve akşam olmak üzere günde iki öğün sıcak yemek veriliyor.

HER GÜN İHTİYAÇ SAHİBİ 270 AİLEYE SICAK YEMEK
İlçede her gün devamlı olarak 270 aileye sıcak yemek ulaştıran ekipler, her eve 3 çeşit yemek bırakıyor.

KARANTİNADA BULUNAN AİLELERE DE YEMEK VERİLİYOR
Bu arada Covid-19 nedeniyle evlerinde karantinada bulunan ailelere de talepte bulunmaları halinde sıcak yemek ikramı yapılıyor. Dönem dönem karantinada bulunan aile sayısı değişirken, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri bu günlerde karantinada bulunan ailelere de yemek ikramında bulunuyor.

YEMEKLER HİJYENİK ORTAMDA HAZIRLANIYOR
İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılan yemekler, İşletme Müdürlüğü'ne ait Aşevi'nde, tamamen hijyenik ortamda hazırlanıyor. Burada paketlenen yemekler, ailelere ulaştırılmak üzere Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü'nün ekiplerine veriliyor.

5 BİN 961 VATANDAŞA AMBULANS HİZMETİ
Vatandaşlarla ilgili her konuya hassasiyetle yaklaşarak sorunlara çözüm üretmek adına çalışmalar sürdüren Eyüpsultan Belediyesi 3 adet ambulansla aralıksız olarak vatandaşlara hizmet veriyor.
Başkan Deniz Köken’in göreve geldiği günden itibaren, Eyüpsultan Belediyesi ambulanslarıyla farklı rahatsızlığı bulunan 5 bin 961 kişi sağlık kurumlarına taşındı.
Yine ambulanslarla, diyaliz hastası nakil/servis hizmetleri kapsamında 15 kişi düzenli olarak aralıksız haftanın 6 günü diyaliz için hastaneye götürülüyor. Hastanede uygulanan tedavi tamamlandığında tekrar evlerine bırakılıyorlar.
Ayrıca, yine Başkan Deniz Köken’in göreve geldiği günden bugüne kadar 13 bin 90 kişiye poliklinik hizmeti, 4 bin 928 kişiye ise evde bakım hizmeti verildi.

Tarih: 01 Aralık 2020 Salı    Hit: 5299

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol