21 Temmuz 2024 Pazar   

ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI

ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI
 

Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi 10-16 Mayıs Engeliler günü programı düzenledi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Demirok, Bayrampaşa Halk Eğitim Müdüresi Lütfiye Özdemir, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kenan Kır, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Aydın Korkmaz, Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) Koordinatörü Okan Aysu, Bayrampaşa Belediyesi CHP Meclis Üyesi Kadri Yetişmiş, Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Arzu  Güner ve eğitmenler,  Bayrampaşa Belediyesi Remziye-Yakup Kutsal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri, Bayrampaşa Engelli Gündüzlü Bakımevi personeli, Tuna Anadolu Lise öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı. 
Program öncesi özel öğrencilerin yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerin sergisinin ziyaret edilmesiyle başladı. Başkan Mutlu ve beraberindekiler yapılan ürünleri tek tek incelerken, emekleri nedeniyle kursiyerlere ve eğitmenlerine teşekkür etti.
Salonda düzenlenen etkinlik ise saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve sinevizyon gösterimiyle başladı. 

MUTLU: ENGELLİLERİMİZE DESTEĞİMİZİ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ
Programda Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, “Tüm programların içinde duygulandığım programlardan bir tanesi oldu benim için. 10-16 Mayıs arasında farkındalık süresi içerisinde emeği geçen tüm eğitimci arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Hepimiz anne babayız. Çocuğumuzun başı ağrısa sabaha kadar uyumayız ancak her çocuğun yapabileceği ve bu çocukların destekçisi olmadan yapamayacakları engelleri var. Dolasıyla eğitimciler olarak bu kurumlarda olan öğrencilerimize bu farkındalığı proje haline getirmek istiyoruz. 365 günün ‘5 gününde seninleyiz’ dediğimiz zaman o çok fazla inandırıcı olmaz. Bayrampaşa Belediyesi olarak eğitimde, sağlıkta, ekonomi ve istihdamda birey olarak nasıl varsak bu özel çocuklarımız için de her koşulda yanlarında duruyor olmamız gerekiyor. Bayrampaşa’da yaşayan iş insanları, eğitimcilerimiz ve Bayrampaşalı akil insanlarımızla her noktada bunu sosyal sorumluluk projesi olduğunu düşünerek engelli olan vatandaşlarımızı her alanda yanlarında olmamızı sağlamamız gerekiyor. Eğitimci ve velilerimiz benden bir konuda yardım istediklerinde her konuda destek olacağıma söz veriyorum. Eğitimcilerin ve ailelerin zorluklarını birlikte paylaşacağız. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde sosyal tesislerimiz, otoparklarımız, park ve bahçelerimizde önceliğimiz oralarda sizin farkındalığınız olmasıdır. Bu programda emeği geçen öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Bayrampaşa Belediyesi olarak engellilere ve ailelerine bugüne kadar ne yapılıyorsa artık bizler bunun iki katını vereceğiz. Sadece bir gün bir hafta değil her zaman sizlerin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Mutlu’nun konuşmanın ardından öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı, dans gösterileri, müzik dinletisi ve spor gösterisi ile program devam etti.

Tarih: 10 Mayıs 2024 Cuma    Hit: 1416

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol