29 Kasım 2020 Pazar   

SULTANGAZİ SOSYAL DESTEK KARTI

SULTANGAZİ SOSYAL DESTEK KARTI
 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla eşit hizmet ulaştırmayı görev edinen Sultangazi Belediyesi, her kesime yardım eli uzatmaya devam ediyor.  İlçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerinin daha rahat alışveriş yapmasına imkan sağlayacak sosyal destek kartı uygulamasının tanıtım programı gerçekleştirildi.
Sultangazi Belediyesi Nikah ve Düğün Sarayı'ndaki programa Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, mahalle muhtarları, meclis üyeleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
Sosyal destek kartı hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, yardımların ihtiyaç sahiplerini incitmeden gizlilik içinde yapılmasını gerektiğini belirtti. Başkan Dursun; " Önemli olan incitmeden, kırmadan, rencide etmeden yardım etmektir. Hepimizin üzerine düşen görevler var. Bizler Sultangazililerin imkanlarını Sultangazililere vermekle mükellefiz. Biz de bu bilinçle temel ihtiyaçların karşılanabileceği sosyal destek kartı uygulamasını hayata geçirdik" dedi.
Belediye Başkanı Av. Abdrurrahman Dursun, ihtiyaç sahibi ailelere verilecek sosyal destek kartının evin hanımının adına tanımlanacağını belirtti. Kart limitinin ihtiyaca göre belirleneceğini belirten Başkan Dursun, " Ailelerimizin ihtiyaçlarına göre limit belirledik. Belirli dönemlerde örneğin eğitim öğretim dönemlerinde limiti yükseltebileceğimiz bir sistem geliştirdik. "diye konuştu.
Kartın amacı dışında kullanımını engellemek için faturaların takip edileceğini belirten Başkan Dursun şöyle devam etti: Alış-verişin ihtiyaç dışı olup olmadığı fişlerle tespit edilecek. Tasvip edilmeyen harcama olursa önce bunu ailemize uyarı olarak ileteceğiz. 2. uyarıdan sonra aynı davranış devam ederse kartı kapatacağız . Çünkü sosyal destek kartının amacı, ihtiyaçları karşılamak olmalı!"
Her ay düzenli para yatırılacak olan sosyal destek kartları, pos cihazlarının geçtiği her yerde kullanılabilecek. İhtiyaç sahibi aileler, kart için Sultangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğüne başvurabilecek. Yapılan incelemeler sonunda kartı almaya hak kazanan aileler belirlenecek.

Tarih: 16 Ocak 2020 Perşembe    Hit: 1398

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol