27 Kasım 2020 Cuma   

SULTANGAZİ’NİN KONUĞU HALİD MEŞAL OLDU

SULTANGAZİ’NİN KONUĞU HALİD MEŞAL OLDU
 

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında hazırlanan Kudüs temalı etkinlik alanı çok özel misafirini ağırladı. Filistin özgürlük hareketinin öncü isimlerden  Filistin İslami Direniş Hareketi’nin eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Sultangazi’nin konuğu oldu. İftarını Sultangazililerle birlikte açan Meşal, “Sizler tarihi yeniden yazan, şerefli geçmişinizi yeniden ihya eden bir neslin evlatlarısınız” dedi. 
Kudüs’ün manevi iklimini Sultangazi’de yaşatan Sultangazi Belediyesi çok özel bir konuğunu ağırladı. Filistin İslami Direniş Hareketi’nin eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal Sultangazi’ye geldi. Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın davetlisi olarak Sultangazi’ye gelen Meşal, Kudüs panoramasının da bulunduğu etkinlik alanında iftarını şehit aileleri ve gazilerle birlikte açtı.
İftar programına; AK Parti İstanbul milletvekilleri Şirin Ünal, Hasan Turan ve Ahmet Hamdı Çamlı, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun ile şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda Filistinli parlamenter de katıldı.

Her Müslüman'ın evi bir Mescid-i Aksa'dır
İftar önce konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Mescid-i Aksa bir semboldür, güçtür, mahremiyettir. Her Müslümanın evi bir Mescid-i Aksa’dır. Ona hakaret edenler sadece Filistin halkına hakaret etmemiştir. Tüm insanlığa hakaret etmiştir” dedi. 
İnananların ilk kıblesinin Kudüs olduğunu ve İslam alemi için çok büyük bir  anlam taşıdığına vurgu yapan Başkan Altunay, “Bu değerleri korumak adına hayatı mücadele ile geçmiş, hayatının büyük bir bölümünde insanları Kudüs’e sahip çıkma ve direniş göstermek için seferber eden Sayın Meşal bugün aramızda. İstiyoruz ve temenni ediyoruz ki bu kan ve gözyaşı dursun. Ortadoğu’da ve İslam dünyasında var olan sorunlar sona ersin” diye konuştu.
İsrail’in Filistin'de yaptığı katliamları nefretle kınadıklarını ifade eden Başkan Altunay, “Duyarlılığımızı ortaya koyabilmek için Kudüs’ün bir panoramasını buraya taşıdık. Sultangazi’de Kudüs’ün maneviyatını yaşatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kudüs davasını bütün Müslüman liderlerin savunması gerekir
AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak Gazze ve Kudüs’te yaşanan vahşetleri hatırlatarak, “İlk kıblemiz Kudüs’te yaşanan terör vahşeti yüreğimizi çok acıtmıştır. Yenikapı’da düzenlenen mitingde yüz binlerce insanımız Filistin’e sahip çıkmıştı. İnşallah bu mitingden birileri mesaj alır ve terör faaliyetlerine son verir” diye konuştu. 
Şenocak, Kudüs davasını sadece Türkiye değil  bütün Müslüman ülke liderlerinin de savunması gerektiğini dile getirdi.

Biz özgür Mescid-i Aksa'nın kapısından içeri gireceğiz
Filistin İslami Direniş Hareketi’nin eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, ise yaptığı konuşmada, Türkiye’ye  Filistin halkına verdiği destekten ötürü  teşekkür etti.
“Biz bugün burada sembolik olarak kurulan Mescid-i Aksa’nın kapısından içeri girdik. Fakat Allah’ın izniyle çok yakında büyük zafer gerçekleşecek ve biz gerçek, özgür Mescid-i Aksa’nın kapısından içerisi gireceğiz” diyen Meşal, siyonist işgalcilerin lideri ve Trump'ın tarihi gerçeklerin üzerini örterek, insanları yanıltmaya çalıştıklarını savundu. Meşal konuşmasına şu sözlerle devam etti:  “Hakikat onların bütün yanıltmalarından ve kendilerinden de daha büyüktür. Allah’ın izni ile siyonist işgalci Mescid-i Aksa’ya yönelik yapmak istediği tehlikeli girişimlerinde başarısız olacak. Başta Filistin’deki direnişçiler olmak üzere Türkiye onların bu girişimlerini başlarına yıkacaktır. Kudüs Müslümanların ve Filistin’in ebedi başkentidir. Hakikat ve hak güçle ve zorbalıkla yok edilemez. Hakikat ve doğruluk her şeyin üstündedir. Filistin’de çıplak ayaklarıyla direniş gösteren Filistinli gençler, karşılarındaki son teknoloji ile donatılmış düşmanı karşısında büyük zaferler elde ediyorlar. Siyonist işgalci ABD’nin gücüne dayanıyor, bizlerde onlardan büyük olan yüce Allah’a dayanıyoruz. Allah’ın izniyle siyonist işgalciyi hezimete uğratacağız. Onları taşla yendik, onları silahla yendik, bir takım direniş operasyonlarıyla yendik. Onları uçurtmalarımızla bile yeniyoruz. Onlar korkak bir halktır. Onlar bizim halkımızın direnişi karşısında duramaz. Ey Türkiye halkı, ey şerefli Türkiye halkı sizler Kudüs konusunda asla cimri davranmadınız. Mavi Marmara olayı halen bizim zihinlerimizde. Recep Tayyip Erdoğan’ın o şanlı duruşu halen bizim zihinlerimizde. Yolunuzu yürümeye devam edin, sizi boş konuşanlar aldatmasın. Önemli olan bizim yürüyüşümüzü devam ettirmemizdir.” 

 

Tarih: 24 Mayıs 2018 Perşembe    Hit: 1712

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol