26 Şubat 2021 Cuma   

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI
 

Bayrampaşa Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı, Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.
Çalıştaya Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Bilge ve ilçemiz okul öncesi eğitim öğretmenleri katıldı.
Çalıştayda konuşan Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, “Okul öncesi eğitimin önemini ve öğretmenliğin çok önemli olduğunu biliyoruz. Çocukların ilk öğretmenleri okul öncesi öğretmenleri oluyor. Sizlerin çabalarını görüyoruz ve daha da iyi olmak için sizlerin de görüşlerine ihtiyacımız var. Bu çalıştay bunun için önemli. İstanbul’da eğitimde ilk sıralarda yer alan ilçelerin başında Bayrampaşa geliyor. Okul öncesi eğitimin her geçen yıl daha da yaygınlaştırılması geleceğimiz açısından çok önemli. Buradan çıkan sonuçların eğitime büyük katkısı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ise yaptığı konuşmasında, “Çocukların dünyasını, ufkunun açıldığı bir dönemdir okul öncesi eğitim. Okul öncesi eğitim, öğretim çocuğun dünyasını açan, yaratıcı, geliştiren, zenginleştiren, problem çözen, girişimci bireyler yetiştirmek üzere önem taşır. Bunun için kaliteye ve yaygınlaştırmaya önem vermek gerekir. Kalite ve yaygınlaştırma birlikte gitmesi için de hep birlikye çaba harcamalıyız. Okul öncesi eğitim alan çocukların ileriki yıllarda daha başarılı olduğu görülmüş, iyi bir vatandaş ve iyi bir meslek sahibi olduklarını gözlemlenmiştir. Çalıştayın hayırlı olmasını diler, tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
Çalıştay, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan stratejik planda yer alan iki başlık ile bu konu başlıklarının içerdikleri alt başlıklarından oluştu.
Okul Öncesi Eğitim İstanbul Çalıştayı’nın amacı, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde Okul Öncesi Eğitimde yapılması planlanan çalışmalar, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2023 Stratejik planında yer alan amaçlar ve Okul Öncesi eğitimin ihtiyaç duyduğu konularda yapılacak olan faaliyetlerin, uygulamadaki farklılıkların tespiti, riskler, ihtiyaçlar ve önerilerin belirlenmesi oldu.
Çalıştayda belirlenen başlıkların altında sorun ve çözüm önerileri ortaya konuldu ve ortaya konulan fikirler yazılı rapor haline getirildi.

Tarih: 05 Temmuz 2019 Cuma    Hit: 8574

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • ALİ ÜÇER  05/07/2019 12:41:53

    Hep boş muhabbet Önce Şakire Sadi Obdan ilkokulu ikili eğitim tam güne 5 yıldır geçiremediniz