01 Aralık 2023 Cuma   

KORAL, TASK ONUR ÜYESİ SEÇİLDİ

KORAL, TASK ONUR ÜYESİ SEÇİLDİ
 

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASK) 19. Olağan Genel Kurulu Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yapıldı.
Genel Kurula Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstğndağ, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Ercan Yıldız ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım ve Düzce Ticaret Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.
703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali Düşmez başkanlığında yeni kurullar oluştu.
Beşyüzevler Spor Kulübü Başkanı ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koral, TASKK Onur Kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

MUSTAFA KORAL KİMDİR?
1957 yılında Eyüp'te doğan Mustafa Koral, İlk ve orta okulu Eyüp'te, liseyi Sağmalcılar Lisesi’nde okudu. 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olan Koral, o tarihten itibaren Gaziosmanpaşa'da mimarlık hizmetlerine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olup, 1 torunu vardır. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu üye olan Mustafa Koral 1996 yılında Beşyüzevler Spor Kulübü’nde yöneticiliğine başladı. 1997 yılından itibaren İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nda kurullarda görev yapan Koral, 2000 yılından beri Beşyüzevler Spor Kulübü Başkanlığı görevi devam etmektedir. Aynı zamanda 2019 yılından beri Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.

Tarih: 02 Kasım 2023 Perşembe    Hit: 1138

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol