01 Aralık 2023 Cuma   

KANATLAR DERNEĞİ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU

KANATLAR DERNEĞİ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU
 

Bayrampaşa’da yer alan Kanatlar ve Çevre Köyleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bu sene Cumhuriyetin 100. yılında çok daha büyük bir coşkuyla kutladı.
29 Ekim günü genel kurulunu gerçekleştiren ve başkanlığa Cemil Çubuk’u seçen Kanatlar ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği kongrenin ardından görkemli bir Cumhuriyet kutlaması yaptı. Sahnede coşkulu sunumuyla İlyas Çağlayan ve Kübra Pak yer aldı. Geceye CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu ve yönetimi de katıldı. Gecede birçok sanatçı ve halk oyunları ekipleri sahne alarak katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.

ÇAĞLAYAN: MESLEK HAYATIMIN EN BÜYÜK ONURLARINDAN BİRİ
Sunucu İlyas Çağlayan yaptığı konuşmada; “Böylesine değerli ve kıymetli bir gecede Cumhuriyetimizin 100. yılında sahnede sunum gerçekleştirmek meslek hayatım da yaşadığım en büyük onurlardan bir tanesiydi. Dernek Başkanımıza, yönetimine ve kıymetli Bayrampaşalı komşularımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için saygılarımı sunuyorum. Nice 100 yıllara ilk anki coşku ve sevinçle” dedi.

PAK: NİCE 100 YILLARI KUTLAMAK DİLEĞİYLE
Genç sunucu Kübra Pak ise yaptığı konuşmada; “Öncelikle İlyas Hocamla aynı sahnede sunumda olmanın mutluluğunu akabinde de biz kadınlara verdiği değerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına sonsuz teşekkürler ediyorum. Nice 100 yıllar da kutlamak dileğiyle. Dernek başkanımıza ve yönetimine saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

ÇUBUK: ÇOCUKLARIMIZI ATATÜRK’ÜN İZİNDE YETİŞTİRECEĞİZ
Kutlama programı öncesinde yapılan genel kurulda Kanatlar ve Çevre Köyleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına seçilen Cemil Çubuk ise yaptığı konuşmada; “Her sene derneğimizin düzenlemiş olduğu bu harika etkinlikte Atamızı ve silah arkadaşlarını yaad ediyoruz. Cumhuriyet coşkusunu 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla birlikte Fener Alayı düzenleyerek kutluyoruz ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak bize nasip oldu. Temennim bizden sonraki gençlerimize ikiyüzlü ve üç yüzlü seneler kutlamak nasip olur. Temennim ve dileğim Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk'ün kadınları, Atatürk'ün çocukları ve Atatürk'ün askerleri daim olur. Bu dernek hepimizin. Çocuklarımızı Atatürk'ün izinde yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

DAĞTAŞ: CUMHURİYETİN 100. YILINI CUMHURİYET KADINI OLARAK KUTLUYORUZ
Kanatlar ve Çevre Köyleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanı Serap Kanatlar Dağtaş ise yaptığı konuşmada; “Gururluyuz ve çok mutluyuz. Cumhuriyetimizin 100. yılında bir Cumhuriyet kadını olarak bize bu hakkı tanıyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına, emeği geçen herkese şahsım, derneğim ve tüm kadınlarımız adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

MUTLU: 100 YILLIK CUMHURİYETİMİZ NESİLLER BOYU BİZİMLE YAŞAYACAK
Parti yöneticileri ve parti üyelerimiz ile birlikte programa katılan CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu ise konuşmasında herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “29 Ekim, Türk Ulusunun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin zafere dönüştüğü, önemli kazanımlar elde ettiği ve hiçbir zamanda vazgeçmeyeceği çok değerli bir gündür. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü kutlu olsun. 100 yıllık Cumhuriyetimiz nesiller boyu bizimle yaşayacak. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Atatürk! Yaşasın tam bağımsız Türkiye!” ifadelerini kullandı.

ESER: CUMHURİYETİN 100. YILINDA SAHNE ALMAK UNUTULMAZ BİR ANI
Gecede sahne alan sanatçı Halil Eser yaptığı konuşmada; “Mutluluk ve onuru aynı gecede yaşamak başka bir duygu benim için. Cumhuriyetimizin 100. yılında sahnede olmak bu coşkuyu tüm halkımızla birlikte paylaşmak benim ve ekibim için unutulmaz bir anı olarak kalacak. Son olarak da bana da bu gecede yer almamı sağlayan değerli Dernek Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Halil Eser’in söylediği şarkılar izleyenleri coştururken, Atatürk'ün de sevdiği Zeybek gösterisi de gecenin unutulmazları arasında yerini aldı.

Tarih: 01 Kasım 2023 Çarşamba    Hit: 1324

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol