21 Temmuz 2024 Pazar   

DP İSTANBUL’DA 2. ADEM İPEK DÖNEMİ

DP İSTANBUL’DA 2. ADEM İPEK DÖNEMİ
 

Demokrat Parti (DP) İstanbul İl Başkanlığı görevine partinin Genel İdare Kurulu Üyesi ve eski İstanbul İl Başkanı Adem İpek atandı.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın başkanlığında toplanan Genel Merkez Başkanlık Divanının 2024/89 sayılı kararıyla İstanbul İl Başkanlığı koltuğuna Adem İpek oturdu.
2019-2024 tarihleri arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği yapan Adem İpek, böylece 5 yıl aradan sonra İstanbul İl Başkanı olarak atandı.

"HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİZ”
Demokrat Parti’den yapılan açıklamada, “Partimizin Genel İdare Kurulu Üyesi Sayın Adem İpek, Genel Başkanımız Satın Gültekin Uysal’ın tensipleri ve Başkanlık Divanımızın kararıyla İstanbul İl Başkanı olarak görevlendirilmiştir.  Ülkemize, Partimize ve Tüm İstanbul Teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.” ifadelerine yer verildi.

ADEM İPEK KİMDİR?
Aslen Erzincan/Refahiyeli bir aileye mensup olan Adem İpek, eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra genç yaşta ticarete atılmıştır.
Siyasete Anavatan Partisi Kadıköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak başlayan İpek sonrasında sırasıyla Anavatan Partisi Kadıköy İlçe yönetim kurulu üyeliği, İlçe Teşkilat Başkanlığı sonrasında ise Kadıköy İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2009 senesinde Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisi’nin Demokrat Parti çatısı altında birleşmesi ile Demokrat Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı yapan Adem İpek 2013-2019 yılları arasında Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. Adem İpek evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tarih: 13 Haziran 2024 Perşembe    Hit: 1196

  • Demokrat Partili  14/06/2024 20:43:41

    Adem Başkan ile İstanbul ayağa kalkacak..