22 Temmuz 2024 Pazartesi   

AŞÇILAR MEZUN OLDU!

AŞÇILAR MEZUN OLDU!
 

Bayrampaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve Sofra Grup-Compass’ın ortaklaşa başlattığı istihdamı ve toplumsal refahı arttırmayı hedefleyen Aşçı Yardımcılığı 2. Dönem Kursu Mezuniyet Töreni, Bayrampaşa Kaymakamlığı’nda gerçekleştirildi.

Aşçı Yardımcılığı 2. Dönem Kursu Mezuniyet Törenine, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl ve yönetim kurulu üyeleri, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Sofra Grup Sorumlu Müdürü Burcu Güvenç, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Orhan Koçak, Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği Genel Başkanı Rafet Ulutürk, Kaymakamlık Birim Müdürleri, Bayrampaşa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aydın Korkmaz, Golden Tulip Bayrampaşa Hotel yetkilileri, Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, Sargın Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Sağın’ın yanı sıra mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Program Sofra Grup Sorumlu Müdürü Burcu Güvenç’in konuşmasıyla başladı.

GÜVENÇ: UMARIM DAHA NİCE MEZUNLAR VERİRİZ
Güvenç yaptığı konuşmada, “Sofra Grup olarak bir mezuniyet programında daha sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hanımefendilerin bir meslek sahibi olabilmelerine destek olmak bizler için gurur verici. Umarım bu projeleri geliştirerek daha nice mezunlar vermeye devam ederiz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KOÇAK: KİŞİLER KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLİYOR
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Koçak ise yaptığı konuşmasında, “Sosyal politikalarda iki şey çok önemlidir. 1- Güçler Yaklaşımı, 2- Güçlendirme Yaklaşımı. Biz buradaki çalışmalarda özellikle güçlendirme yaklaşımını benimsiyor ve öne çıkarmaya çalışıyoruz. Buradaki amaç kişiyi yardım almaktan çıkartıp, kendi ayakları üzerinde duracağı ve dolayısıyla artık devlete yük olmayacağı bir birey haline getirmek. Bununla birlikte kişinin ailesine, çocuklarına ve çevresine faydalı bir birey haline gelmesini sağlamaya temin etmeye çalışmak. Dolayısıyla Bayrampaşa Kaymakamlığı’nın yapmış olduğu bu faaliyetlerin takdir edilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu çalışmalar gerçekten sosyal politikalarda önemli bir yaklaşım diye düşünüyoruz. Bu mezuniyetin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah arkadaşlarımız bundan sonra istihdam edilerek topluma faydalı birer meslek sahibi insanlar olacaklar” diye konuştu.

AYDINER: YEMEKLERE; GÖNLÜNÜZÜ, RUHUNUZU VE SEVDANIZI KATIN
Sözlerine, projede katkısı bulunan herkese teşekkür ederek başlayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise, “Böyle hayırlı bir hizmette bulunan bu projede katkısı olan herkesi kutluyorum. Hanımefendilere iş sağlamak üzere bugün ikinci tertiplenen mezuniyeti gerçekleştiriyoruz. Yemek bir kültürdür. Bugüne kadar Türkiye’de hep şu olgu vardı. Turizm dendiği zaman deniz ve kum akla geliyor. Halbuki oraya gelen turist yemek yemiyor mu? Halbuki Osmanlı’ya baktığınızda Osmanlı’nın mutfak kültürü muhteşem tüm dünyaya örnek olacak şekilde. Osmanlı’da binlerce yemek çeşidi görüyoruz. Bugün lokantalara gittiğimizde hep Osmanlı’nın izlerini görüyoruz. Geçen yıl Arnavutluk’ta Elbasan’a gittim. Elbasan’da meşhur bir yemek var, elbasan tava. Bu bizim bildiğimiz bir yemek. Et üzerinde püre ile ikram ediliyor. Orada Elbasan’da bir Osmanlı kalesi var. Onun içinde güzel bir restaurant yapmışlar. Restaurantın duvarında Elbasan Tava’nın Osmanlıya ait olduğuna dair bir yazıyı asmışlar. Osmanlı 700 yıl burada bir medeniyet tesis etti. Ben hanımları kutluyorum kendilerini tebrik ediyorum. 896 saat buraya gelip aşçılık kursunu başarıyla bitirip sertifika almanız bizi mutlu etti. Her bir hanımefendinin işe girmesi bizi mutlu eder. Yemeğe; gönlünüzü, ruhunuzu, sevdanızı mutlaka ama mutlaka katın” dedi.   

CANBABA: ARANAN KİŞİLER OLUN
Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba ise yaptığı konuşmada, “Hanımlar yaklaşık 6 aylık eğitim sonunda sertifikalarını alarak mezun oluyorlar. Bu projeye katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hanımefendilere mezuniyet sonrası çalışacakları iş yerlerinde başarılar diliyorum. Eğitiminizi geliştirin ve aranan kişiler olun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika dağıtımından sonra ise törene katılanların, 2. Dönem Aşçı Yardımcılığı Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin yaptıkları yemeklerden tatmasıyla program son buldu. 

 

 

 

 

 

Tarih: 29 Eylül 2017 Cuma    Hit: 3232

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol