24 Haziran 2024 Pazartesi   

MOZAİK’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ

MOZAİK’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ
 

Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Dayanışma Derneği’nde Kenan Bıçak başkanlığı İsmail Yeşil’e devretti.
2012 yılında Murat Aktar'ın temellerini attığı Kenan Bıçak'ın üstüne koyarak sağlamlaştırdığı İsmail Yeşil'in güçlü yönetim ile Mozaik Folk Dans Topluluğunun Türkiye'deki markasına değer katacağı bir döneme girildi.
Dernek yönetim kurulu kararı ile Kenan Bıçak, Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Onursal Başkanı oldu.
Kuruluşunun 12. yılını kutlayan Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kurucu başkanı Murat Aktar olurken, Kenan Bıçak ise 2016 ile 2024 yılları arasında 8 yıl boyunca başkanlık yapmıştı. İsmail Yeşil ise derneğin 3. başkanı oldu.
Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: İsmail Yeşil, Murat Aktar, Kenan Bıçak, Okan Aysu, Miryam Narta, Berkan Tunçelli, Seda Taş, Özgür Değerli, Engincan Bahtı, Sedat Dörtkardeşler.

KENAN BIÇAK: BAYRAMPAŞA’YI BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORUZ
Görev devir tesliminde konuşan Kenan Bıçak, “Yurtiçi ve yurtdışında Bayrampaşa’yı başarı ile temsil eden Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Dayanışma Derneği, bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok festival ve kültür etkinliklerinde yer aldı. Derneğimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerek misyon gerekse vizyon projelerine devam etmek adına yurtiçi ve yurtdışında festival ve gösterilere katılmaya devam edecektir. 8 yıldan beri onurla yürüttüğüm görevimi arkadaşımız İsmail Yeşil’e devrediyorum. Başkanlık görevim bitse de yönetim kurulunda yer alarak derneğimizin çalışmalarında yer almaya devam edeceğim. Bugüne kadar görev yaptığım tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Derneğimizdeki yeni dönemimiz hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

İSMAİL YEŞİL: YENİ PROJELERİMİZLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ
Yeni başkan İsmail Yeşil ise bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı Kenan Bıçak’a teşekkür ederek, “Dernek olarak Rumeli ve Balkan camiası başta olmak üzere Türkiye’nin 7 bölgesindeki folklör kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz. Yaşamak ve yaşatmak kelimeleri ne yazık ki günümüzde çok kötü zamanlardan geçtiğimiz için bizleri buruklaştırıyor. Aynı zamanda STK olduğumuz için çevremizdeki olaylara duyarsız kalmıyoruz. İsrail'in aylardır Gazze’de sürdürdüğü katliamlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bu savaşın son bulması için tüm dünyanın harekete geçmesi gerekiyor ama herkes kör, sağır ve dilsiz. Bayrampaşa dernekleri olarak da bu duruma daha gür ses çıkarmalıyız. Rumeli ve Balkan camiasının bizim için önemli ama Bayrampaşa’da Türkiye’nin 7 bölgesine yönelik eğim veren tek derneğiz. Çok yakında yeni projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Yeni dönemimiz hayırlı olsun” dedi.

MİRYAM NARTA: GENÇLER VE ÇOCUKLARIMIZI EĞİTİMLERİMİZE BEKLİYORUZ
Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 8 yıldır eğitmenliğini yapan Miryam Narta da Türkiye’nin 7 bölgesini içeren çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Başta Rumeli ve Balkan olmazsa olmazımız. Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz gibi Türkiye’nin 7 bölgesini içeren Halk Oyunları eğitimlerimiz var. Kültürümüzü devam ettirmek istiyoruz. Bu anlamda bütün gençlerimizi ve çocuklarımızı derneğimize bekliyoruz. Mozaik Folk Dans Topluluğu; isminden de anlaşılacağı üzere, Türkiye'nin bütün renklerini içinde barındıran, ülkemizin 7 bölgesini kucaklayan, Zeybeğinden Horonuna, Halayından Silifkesine, Karşılamasından Balkan oyunlarına kadar ülkemizin bütün renklerine sahip çıkan bir halk oyunları derneğidir. Mozaik Folk Dans Topluluğu; bir halk oyunları derneği olmanın yanı sıra günümüzde en büyük problem olan asosyal yetişen gençliği sosyal alanlara yönlendirmeyi kendine görev edinmiştir” ifadelerini kullandı.

Tarih: 30 Mayıs 2024 Perşembe    Hit: 1401

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol