19 Mayıs 2024 Pazar   

GÖZ VAKFI’NDA ÇİFTE SERGİ

GÖZ VAKFI’NDA ÇİFTE SERGİ
 

Göz Vakfı kültür-sanat etkinlikleri ve kuruluşunun 40. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED) ile anlamlı bir iş birliği çalışmasına imza attı.
İED yönetim kurulu başkanı Pelin Atik’in katkılarıyla, işitme engelli bireylerin çektiği fotoğraflardan oluşan ‘’Gözümden gördüklerim, kalbimden duyduklarım’’ konulu fotoğraf sergisi, Kerim-Selim Altınok kardeşlerin müzik dinletisi eşliğinde Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesinde açıldı.
Açılış törenine Göz Vakfı Mütevelli Heyeti ile davetliler katıldı.
Göz Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Fuat Topdemir, törende yaptığı konuşmada kurum bünyesinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini, kültür-sanat etkinlikleri ile bir araya getirerek hastaneye gelen konukları farklı sanat dalları ve bakış açılarıyla buluşturduğunu söyledi. Topdemir, katkılarından dolayı İED Başkanı Pelit Atik’e ve müzisyenler Kerim-Selim Altınok kardeşlere teşekkür beratı verdi.
İED Başkanı Pelit Atik ise işitme engellilerin çektiği fotoğrafların sergisini Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde açtıkları için Göz Vakfı’na teşekkür etti.
Atik, hastane yönetimine ve Göz Vakfı Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hülya Sancaklı’ya teşekkür plaketi takdim etti.
İşitme engelli bireylerin kadrajlarından yansıttıkları eserlerden oluşan, sanat-sanatseverlerin yoğun ilgi ve beğenisi ile karşılaşan fotoğraf sergisi, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

Çanakkale Destanı, 109. yılında Göz Vakfı’nda anıldı
Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün yıl dönümü sebebiyle pullar ile oluşturulmuş seçkin bir koleksiyona yer verdi.
Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Muzaffer Arda, Ümran Polat ve Erkan Güley’in katkılarıyla hazırlanan ‘’Çanakkale Destanı ve Atatürk’’ konulu filateli sergisi Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda açıldı.
‘’Kralların hobisi, hobilerin kralı’’ olarak adlandırılan filateli; posta pulları, ilk gün zarfı, özel gün damgası ve antiye toplama işlemine verilen isimdir. Pul, bir ülkenin bağımsızlık sembollerinden biri sayılıyor.
109. yıl önce, Çanakkale’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan bağımsızlık mücadelesinin tarihini pullar ile anlatan koleksiyon, konukları tarih yolculuğuna çıkarıyor.
4 panodan oluşan koleksiyon Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

Tarih: 27 Mart 2024 Çarşamba    Hit: 1798

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol