19 Mayıs 2024 Pazar   

CHP, BAYRAMPAŞA’DA ‘MUTLU’ DEDİ

CHP, BAYRAMPAŞA’DA ‘MUTLU’ DEDİ
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezi, 31 Mart seçimleri için bazı il ve ilçe belediye başkanlarını belirlerken, Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olarak Hasan Mutlu’yu açıkladı.
8 Aday dayının yarıştığı CHP Bayrampaşa’da önceki dönem İlçe Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa Belediye Başkanlığı Adayı olarak açıklandı. 
Akşam geç saatlerde açıklanan adaylık sonrası ilçe başkanlığının duyurması sonrası parti üyeleri ilçe merkezinde Hasan Mutlu’yu tebrik etti. Adaylığı ile ilk mesajını sosyal medya hesaplarından videolu bir mesajla veren Mutlu, CHP Genel Başkanı Özgül Özel ve parti yöneticilerine teşekkür ederek, “Mutlu bir Bayrampaşa için yola çıkıyoruz” dedi.  

Hasan Mutlu kimdir?
22 Haziran 1961’de Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul Fatih’te tamamladıktan sonra, Vefa Lisesi’nde lise eğitimine devam etti. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik-Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu. 1984 yılından bu yana eğitim sektöründe hizmet vermekte olup, Sınav Eğitim Kurumlarının şube kurucusu ve İstanbul temsilcisidir. 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Yine 2011 yılında Bayrampaşa Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanlığı’nı üstlendi. 2014 yılının Aralık ayından bu yana aralıklı olarak ilçe başkanlığı görevini üstlendi halen CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı görevine devam etmektedir. Uzun yıllardır Karabük-Safranbolu Derneği ve TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca; Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Trakyalı İş Adamları Derneği, Kartaltepe Spor Kulübü üyesidir. Fizik ve Matematik alanında yayımlanmış kitapları bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Tarih: 11 Ocak 2024 Perşembe    Hit: 1411

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol