24 Haziran 2024 Pazartesi   

BİLİM VE SANAT FESTİVALİ

BİLİM VE SANAT FESTİVALİ
 

Bayrampaşa Bilim ve Sanat Merkezi, “Bilim ve Sanat Festivali” gerçekleştirildi.
Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bilim ve Sanat Festivaline Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Bilim ve Sanat Festivalinin açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa Bilim ve Sanat Merkezi Müdiresi  Filiz Seçkin, “Kurumumuz 2021 yılında öğrenci kabulü ile eğitim ve öğretime başlamıştır. Çok kısa sürede vizyonel çalışma azmiyle başarılı projelere imza atmıştır. Öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle yapılan çalışmalar ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görmüştür. Huzurlarınızda Personelimize, Öğretmenlerimize, bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, belediye Başkanımıza ve sayın kaymakamımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
Bilim ve Sanat Festivalinin 16. Uluslararası Edebiyat Festivali kapsamında konuğu İtalyan Bilim kitapları yazarı Devis Bellucci’nin konferansı ile başladı.
Devis Bellucci, Modena ve Reggio Emilia Üniversitesi’nden fizik diploması ve  fizik doktorası almış olup hala aynı üniversitede Malzeme Bilimi ve Teknolojisi alanında araştırmacı olarak çalışmakta.
Araştırmaları otomotiv uygulamaları için kompozit malzemeler ve protez, doku mühendisliği ve rejeneratif tıp için biyomalzemeler üzerine odaklanmakta. Uluslararası bilimsel dergilerde yüzün üzerinde makale yazan İstalyan yazar, Bayrampaşa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile yaptığı çalışmaları ve bilim yazarlığı üzerine konuştu.
Bayrampaşa Bilim ve Sanat Merkezinin resim bölümü öğrencileri sergi açılışı ve sergi ziyaretleri ile öğrenciler görsel hafızalarının ürünlerini ziyaretçilere sundu.
Müzik bölümü konseri de katılımcılara hoş vakit geçirmelerini sağladı. Birbirinden güzel piyano eserlerini çalan öğrenciler finalde ise koro olarak eserlerini katılımcılara sundu.
Bilim ve Sanat Festivalinin Etkinliğine Erasmus projesi kapsamında gelen İtalyan öğrenciler de katılarak renkli görüntüler oluşturdu. Etkinlik sonunda Bayrampaşa Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Filiz Seçkin, öğretmen ve öğrencilere belge ve plaket taktim etti.

Tarih: 05 Haziran 2024 Çarşamba    Hit: 1118

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol