24 Haziran 2024 Pazartesi   

BAYRAMPAŞALI GENÇLER 19 MAYIS’TA BULUŞTU

BAYRAMPAŞALI GENÇLER 19 MAYIS’TA BULUŞTU
 

Kısa süre önce gazeteci Seda Türkoğlu’nun önderliğinde kurulan, seçimde de sandık güvenliği için etkin rol oynayan Bayrampaşa Demokrasi Gönüllüleri ilçenin gençlerini ‘çay partisinde’ bir araya getirdi.
GENÇ BAŞKANLAR KONUŞTU
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Gençler buluşuyor, Bayrampaşa’yı konuşuyor” etkinliği Kırçovalılar Derneği’nde düzenlendi. Bayrampaşa’daki siyasi partilerin ve STK’ların gençlik kolu temsilcilerinin davet edildiği toplantıya, İYİ Parti Gençlik Kolu Başkanı Ferhat Paşalı, Türkiye Bosna Sancak Derneği Gençlik Kolu Başkanı Deniz Uykan, RUBAFED Gençlik Kolu Başkanı Abdullah Pehlivan, Kanatlar VÇKKSYDD Derneği Gençlik Kolu Başkanı Kübra Pak, Genç Kas-Der Başkan Vekili Onur Tekin, Bafralılar Derneği Gençlik Kolu Başkanı Duygu Dursun, derneklerin gençlik kolu teşkilat üyeleri ile Bayrampaşa Demokrasi Gönüllüleri katıldı.
‘HAYALİMDEKİ BAYRAMPAŞA’
Açılışı Seda Türkoğlu’nun yaptığı etkinlikte, tüm başkanlar konuşma yaparak, partilerinin ve derneklerinin gençlik kolu çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Hayallerindeki Bayrampaşa’ya dair görüşlerini ve Bayrampaşa’daki saha deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Daha sonra diğer katılımcılar da tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar ve Bayrampaşa’ya dair görüş ve düşüncelerini aktardılar.
‘DEĞİŞİM YERELDE BAŞLAR’
“Değişim yerelde başlar” diyen Seda Türkoğlu, “Güçlü yerel yönetim, güçlü sivil toplum, aynı zamanda güçlü bir Türkiye demek. Fikrimiz varsa, bunun keşfedilmesini beklemeyi bırakmalı ve sahada daha aktif olmalıyız. Gençler olarak gerek partiler gerek sivil toplumda sorumluluk alarak görüşlerimizi dile getirmeliyiz. Bayrampaşa Demokrasi Gönüllüleri, Bayrampaşa’da herkese alan açan bir platform misyonuyla yürüyor. Toplantılarımızı ilerleyen dönemde seri haline getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
SÜRPRİZ ÇEKİLİŞ
BALGENÇ ve İçişleri Bakanlığı ortak projesi kapsamında Balkan derneklerinin gençlik temsilcilerinin katılacağı ücretsiz Balkan turu anlatıldığı sırada, toplantıda bir sürpriz gerçekleşti. RUBAFED ve Türkiye Bosna Sancak Derneği temsilcileri, Haziran ayında iki farklı tarihte düzenlenecek tura salondan iki kişinin de katılabileceğini belirttiler. Toplantı sonunda yapılan sürpriz çekilişte, iki kişi ücretsiz Balkan turuna katılmaya hak kazandı. 6 gece 7 gün sürecek tur kapsamında, Bosna Hersek, Arnavutluk, Kuzey Makedonya ve Kosova ziyaret edilecek.

Tarih: 21 Mayıs 2023 Pazar    Hit: 2393

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol