24 Haziran 2024 Pazartesi   

BARAN ONGUN’DAN GÜMÜŞ MADALYA

BARAN ONGUN’DAN GÜMÜŞ MADALYA
 

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Baran Ongun, Wushu’da Türkiye ikincisi oldu.
Son dönemlerde iki Avrupa şampiyonluğu ile Bayrampaşa’nın gururu olan genç sporcu, Türkiye Şampiyonası finalinde şanssız bir şekilde rakibine yenilerek gümüş madalya elde etti.
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Bölümü’nde okuyan Baran Ongun, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda Wushu dalında Sanda branşında Genç Erkek 65 kiloda Türkiye ikincisi oldu.
Baran Ongun, Aralık ayında İstanbul’da düzenlenen 1. Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda da Gençler A kategorisi 65 kiloda Avrupa şampiyonu olmuştu. Genç sporcu son olarak ise bu ay başında İsveç’te yapılan 2024 Avrupa Wushu Şampiyonasında Türkiye Milli Takımı’nda mücadele etmiş ve Avrupa şampiyonu olmuştu.
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Mutlu Güler, “Baran Ongun yine kürsüde yer alarak Bayrampaşamız ve okulumuzu gururlandırdı. Sporcumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” açıklamasını yaptı.

Tarih: 27 Mayıs 2024 Pazartesi    Hit: 1167

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • Emre ipek  28/05/2024 12:29:54

    2023 / 2024 yıllarında yapılan Avrupa şampiyonluğundan sonra 2. Lik biraz bizi burksa da kürsünün her yeri güzeldir başarın daim olsun BARAN ONGUN