21 Nisan 2024 Pazar   

BAFRA VE TUNA, BAL AŞKINA

BAFRA VE TUNA, BAL AŞKINA
 

İstanbul Süper Amatör Lig’de Bayrampaşa takımlarından Bayrampaşa Tunaspor ve İstanbul Bafraspor, gruplarında 2. sırayı alarak, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) yolunda İstanbul Süper Amatör Klasman Grubu’na kalmayı garantilediler.

Bafra zoru başarmak istiyor
Süper Amatör Lig 1. Grup’ta mücadele eden İstanbul Bafraspor, grubunu 45 puanla 2. kapatarak Klasman Grubu’na kalmayı başardı.
İstanbul Bafraspor Başkanı Fatih Demir yaptığı açıklamada, zorlu bir grupta 2. sırada yer almayı garantileyerek Süper Amatör Lig play-off gruplarına kaldıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Bu başarıda emeği geçen futbolcular ve teknik heyetimizi yönetimimiz adına kutluyorum. Süper Amatör Klasman Grubu’nda güçlü takımlarla mücadele edeceğimiz için işimizin zor olduğunun bilincindeyiz. Takımımıza 5-6 takviye yaparak play-off öncesi kadromuzu daha da güçlendirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz play-off’tan BAL’a çıkacak takımlar arasında yer almak” diye konuştu.

Tuna’da hedef yeniden BAL
6. Grup’ta BAL’a çıkma mücadelesi veren Bayrampaşa Tunaspor ise 48 puanla grubunu 2. bitirdi ve gözünü yeniden BAL’a dikti. Son 2 sezon BAL’da mücadele eden ve geçtiğimiz yıl Süper Amatör Lig’e düşen Bayrampaşa Tunaspor’da da tek hedef yeniden BAL’a yükselmek.
Tarihinde 5. kez SAL Klasman gruplarında mücadele edecek olan Bayrampaşa Tunaspor Başkanı Mustafa Altuntaş ise, hedeflerinin yeniden BAL’a çıkmak olduğunu belirterek, “Yakın dönemde BAL tecrübemiz olduğu için bu ligi iyi tanıyoruz. Geçen sezon şanssız bir şekilde düştüğümüz BAL’a yeniden çıkmak için İstanbul Süper Amatör Klasman Grubu’na şimdiden hazırız. Kadromuzu 5 futbolcuyla takviye ederek güçlendirdik. Hedefimiz zorlu maçları bir bir aşarak bir yıl aradan sonra yeniden BAL’a çıkmak” ifadelerini kullandı.

SAL Klasman grupları
İstanbul Süper Amatör Lig Klasman grupları son hafta maçlarının ardından belli oldu.

A GRUBU
Bayrampaşa Tunaspor
Leventspor
1877 Alemdağspor
Beşyüzevlerspor
Büyükçekmece Belediyespor
Siirt İstanbul YSK
Yahya Kemalspor
Kağıthanespor
Araphanspor

B GRUBU
İstanbul Bafraspor
İstanbul Mesudiyespor
Vefaspor
Ataşehir Çamolukspor
İFA Spor
Sekbanlarspor
Ortaköyspor
Küçükyalı Yelkenspor
Kavacıkspor

SAL Klasman gruplarında ilk hafta maçları 10-11 Şubat 2018 Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Maçlar tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Her gruptan ilk 2’nin Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkması kesin. Bununla beraber çıkacak takım sayısı daha da artabilir. Bunun için şu an BAL’da mücadele eden İstanbul takımlarının performansı da önemli.

 

Tarih: 31 Ocak 2018 Çarşamba    Hit: 35155

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol