24 Haziran 2024 Pazartesi   

İLYAS ÇAĞLAYAN, TÜMKİAD’DA

İLYAS ÇAĞLAYAN, TÜMKİAD’DA
 

Şifa Niyetine Sanat Atölyeleri ve İç Yapım’ın kurucusu İlyas Çağlayan, TÜMKİAD Bağcılar İlçe Teşkilat Başkanı olarak atandı.
Uzun bir dönemdir birçok STK'da ve kurumlarda aktif görevler alan İlyas Çağlayan'a geçtiğimiz günlerde bir görev daha tebliğ edildi. Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) Bağcılar İlçe Başkanı Şahin Kolaç tarafından İlyas Çağlayan, TÜMKİAD Bağcılar İlçe Teşkilat Başkanı olarak atandı.
İlyas Çağlayan'a görev tebliği sırasında İlçe Başkan Vekili Tevhit Çarıkcıoğlu ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanife Aydemir de eşlik etti.

KOLAÇ: İLYAS HOCAMIZLA ÖNEMLİ PROJELER YAPACAĞIZ
TÜMKİAD Bağcılar ilçe Başkanı Şahin Kolaç, Paşavizyon’a verdiği demeçte; “TÜMKİAD olarak hayalleri olan, kalkınmak isteyen, ülkesine, milletine, ailesine faydalı olmak isteyen iş insanlarının umudu olmak için yola çıktık. Biz, ekonomide güçlü olan ülkelerin, başarılı olma sebeplerinin sivil toplum örgütlerinin daha başarılı ülkeler olduğunu biliyoruz. Bu konunun çalışmalarını yapıyoruz. İlyas Çağlayan uzun dönemdir takip ettiğimiz değerli bir eğitmendir. Yetiştirdiği öğrencilerin ve eğitim verdiği kurumların başarısı tartışılmaz. İlçemizde yer alan Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde öğrencileri olan hocamızın başarısı hem bizleri hem de çocuklarımızı çok mutlu ediyor. İlçemizin de evlatlarının ve derneğimizin içinde yer alan iş insanlarımızın kendisine ve kurumlarına ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için kendisine Teşkilat Başkanı görevini tebliğ ettik. Kendisi ile birçok projeye imza atacağımıza inanıyoruz. Yapımcı kimliği de olan hocamız ile ülkemizde ses getirecek sinema filmleri ve diziler için de çalışmalarda bulunmayı düşünüyoruz. TÜMKİAD olarak bünyemizde çok kıymetli iş insanlarımızla büyümeye devam ediyoruz” diye konuştu. 

ÇAĞLAYAN: TÜMKİAD İLE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ
TÜMKİAD Bağcılar İlçe Teşkilat Başkanı görevine seçilen İlyas Çağlayan ise Paşavizyon’a yaptığı açıklamada, “TÜMKİAD, 2017 yılında kurulduğu günden itibaren, ülkemizi kalkındırmayı amaçlayan, bu uğurda üretim ve istihdamı yenilikçi yöntemlerle destekleyen bir kuruluştur. Böylesine kıymetli bir kurumun yönetimin ve ilçe teşkilat başkanlığı görevinde yer alacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta TÜMKİAD Genel Başkanımız Sayın Nihat Tanrıkulu Başkanımıza ve onun nezdinde de Bağcılar ilçe Başkanımız Sayın Şahin Kolaç Başkanımıza bu görevi şahsıma layık gördükleri için saygılarımı sunuyorum. TÜMKİAD ile birlikte nice başarılara nice güzel işlere imza atmak, kültür ve sanat dolu bir yolculuk olması dileğiyle” dedi.

TÜMKİAD HAKKINDA
TÜMKİAD, küresel değerleri bir araya getiren iş dünyasındaki mevcut ve potansiyel aktörlere öncülük ederek küresel çapta fayda sağlamayı amaçlayan bir iş birliği platformudur. Yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlayacak her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal projenin oluşturulması ve geliştirilmesinde aktif rol üstlenmeyi hedeflemektedir. Merkezini ve sekreterya yapılanmasını Istanbul’da Nihat Tanrıkulu başkanlığında kuran TÜMKİAD, yerel ve ulusal aktörlerle yakın iş birliği yürütmektedir. Herhangi bir siyasi görüşe bağlı olmaksızın farklı çevrelerden isimlerin bir araya geldiği buluşmalarda derneğin etki alanı genişletilmektedir. TÜMKİAD sağladığı ortak gelecek vizyonuyla üyeleri arasında ciddi ve kalıcı yatırım ortaklıkları için kapı açmaktadır. Hızla değişen iş dünyasının yeni değerlerini üyelerine tanıtarak, ülkemizdeki ve dünyadaki değişim trendlerini takip etme fırsatı sunmaktadır. TÜMKİAD’IN misyonu, bünyesindeki iş adamları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek iş birliği fırsatları oluşturmak; yerel, bölgesel, ulusal konularda projeler hazırlayıp üyelerle ve ilgili kurumlarla paylaşmak ayrıca bu projelerin gerçekleşmesinde rol oynamaktır.

Tarih: 11 Haziran 2024 Salı    Hit: 1239

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol