01 Aralık 2023 Cuma   

SULTANGAZİ’DE MARKETLERE DENETİM

SULTANGAZİ’DE MARKETLERE DENETİM
 

Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde başta zincir marketler olmak üzere gıda satıcılarına yönelik denetimlerini sürdürdü.
Başta zincir marketler olmak üzere ilçe genelindeki gıda satıcılarına yönelik denetim yapan ekipler, ürünlerin raflardaki etiket fiyatı ile kasadaki fiyatının birbirine uyup uymadığını kontrol etti. Yanlış bilgilendirmeye karşı da denetimlerde bulunan ekipler aynı zamanda ürün gramajı, fiyat karşılaştırması, tüketim tarihi gibi birçok konuda inceleme gerçekleştirdi.
Ekipler gerçekleştirdikleri denetimlerde; etiket ile kasa fiyatlarında tutarsızlık belirlenen, kurallarda yasaya aykırılık tespit edilen firmalara tutanak tanzim ederek bu tutanakları Ticaret Bakanlığına gönderiyor.

Dursun: Denetimler devam edecek
Vatandaşın mağduriyet yaşamaması için zabıta ekiplerinin sahada olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Vatandaşın mağdur edilmemesi adına ekiplerimiz başta zincir marketler olmak üzere ilçede gıda satışı yapan işyerlerine denetim yapıyor. Ayrıca gramaj, son kullanma tarihi ve diğer kurallara uygunluğu konusunda da denetimler sürüyor” diye konuştu.

Tarih: 30 Kasım 2022 Çarşamba    Hit: 1445

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol