30 Kasım 2023 Perşembe   

ATEŞ’TEN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

ATEŞ’TEN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
 

Özel Seyit Ateş Spor Lisesi Kurucusu Seyit Ateş, yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.
Türkiye'nin ilk ve tek spor lisesi kurucusu Seyit Ateş mesajında eğitimin ülkece gelişmek için en önemli husus olduğunu belirterek; "Bilginin günden güne katlanarak çoğaldığı günümüz dünyasında, çocuk ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun, yerli, milli ve manevi değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişmeleri, devlet ve milletimizin geleceğini belirleyen en önemli husustur.  Bu süreçte eğitim kurumlarımızın ve eğitimcilerimizin üzerine çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bizler bu sorumluluğu farkındayız. Evlatlarımızın geleceği için gece, gündüz çalışarak ülkemizin geleceğini teminat altına almaya çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diliyor, herkese başarılar diliyorum" dedi.
Özel Seyit Ateş Spor Lisesi Koordinatörü Burak Tahir Ateş de yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesajı yayımladı.
Ateş mesajında hem veli hem öğrenci hem de öğretmenlere seslenerek; "Çocuklarımıza vereceğiniz akademik eğitim elbette önemli ve gereklidir. Lakin bundan daha önemlisi, onların devletimize ve milletimize sadakatle bağlı, milli ve manevi erdemlerle donanmış, şuurlu bir şekilde yetişmeleridir. Bu hasletlerin kazanılmasında öncülük edecek ve onları her anlamda doğruya yönlendirecek olan sizlersiniz. Sevgili öğrencilerimiz, biliniz ki ülkemizin hatta medeniyetimizin geleceği sizlersiniz. Her anlamda kendinizi yetiştirerek ülkemizi daha ilerilere taşımanız, sizlerden en önemli beklentimizdir. Saygıdeğer velilerimiz, en değerli varlıklarımız şüphesiz ki çocuklarımızdır. Onları yanlış kişi ve ortamlardan uzak tutmak, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş bir şekilde yetiştirmek, öğretmenlerimiz kadar sizlerin de vazifesidir. Okul dışında da çocuklarımızla ilgilenmeyi ihmal etmeyiniz. Onların sırdaşı, dostu ve örneği sizlersiniz. Yavrularımızın kültür ve medeniyetimizi özümsemiş bireyler olmalarında en önemli sorumluluk sizlerin omuzundadır. Bu duygu ve düşüncelerle; 2022-2023 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim kurumlarına, ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olmasını temenni eder, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılı bir eğitim yılı dilerim" ifadelerini kullandı.

Tarih: 14 Eylül 2022 Çarşamba    Hit: 1663

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol