24 Şubat 2024 Cumartesi   

YÜCEOĞLU İNŞAAT-MEKANİK

YÜCEOĞLU İNŞAAT-MEKANİK
 

* İnşaat sektörünün deneyimli, dinamik ve öncü kuruluşlarından biri olarak, 1974 yılından bu yana pek çok önemli projeye imza attı. Binlerce aileyi ev sahibi yapmanın yanında birçok fabrika ve iş merkezini proje aşamasından itibaren yöneterek hayata geçiren öncü bir firma...
* Yüceoğlu İnşaat-Mekanik olarak öncelik hedefleri doğru hizmeti, doğru iletişim değerleri ile birlikte sunabilmek. Bu sebeple büyük azim ile çalışıyor; hiçbir projeyi geciktirmeden, ilk gün ne vaatler verdiyse hepsini yerine getirerek tüketiciye sunuyor...

• Bayrampaşa’da kurulan Yüceoğlu İnşaat, sektörde 48 yıllık önemli bir yere sahip bir firma. Firmanın da başında her ikisi de 35 yaşında olan Ali Kemal Yüce ve Uğur Kalyoncu bulunuyor. Çocukluktan beri beraber olan iki can dost, uzun yıllardan beri de aynı işte ortak olarak arkadaşlıklarını iş arkadaşlığına da taşıdı. Ali Kemal Yüce, Kültür Üniversitesi İşletme Fakültesi, Uğur Kalyoncu ise Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Ali Kemal Yüce ve Uğur Kalyoncu, Bayrampaşa’nın sevilen ve sayılan ismi merhum Mehmet Yaşar Yüce tarafından 1974 yılında kurulan Yüceoğlu İnşaat’ın başına geçtikleri 2008’den beri işlerini her geçen gün büyütmeye ve sektörde iyi bir yer edinmenin mücadelesini veriyor. Kalyoncu ve Yüce aynı zamanda Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde aktif olarak çalışıyor. Her ikisi de çeşitli STK’larda, derneklerde ve spor kulüplerinde aktif olarak önemli görevler yapıyor. Paşavizyon Gazetesi olarak iki genç arkadaşın geçmişten bugüne gelen hikayesini ve sektörle ilgili düşüncelerini öğrendik.

FİRMANIN KURULUŞ SÜRECİ VE FAALİYETLERİ NELERDİR?
Yüceoğlu İnşaat, 1974 yılında Bayrampaşa’da Yüce Mühendislik İnşaat Sanayi Ticaret adıyla Makine Mühendisi merhum Mehmet Yaşar Yüce tarafından kurulmuştur. Tesisat-mühendislik ve inşaat çalışmalarını uzun yıllar başarıyla sürdürerek kurulduğu günden bu yana yüzlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. 2003 yılından itibaren yeniden yapılanmaya giderek inşaat sektörüne ağırlık veren ve bu sektörde Yüceoğlu markasıyla ilerleme kararı alan şirketimiz, inşaat alanında sürekli kendini yenileyerek sektördeki son trendleri yakından takip etmektedir. Uzun yıllardır Bayrampaşa ve çevresinde konut yapımlarına devam eden Yüceoğlu İnşaat aynı zamanda İstanbul başta olmak üzere Trakya ve Kocaeli’nin çeşitli bölgelerinde inşaat faaliyetlerini sürdürmektedir. Faaliyet alanları arasında, inşaat ve müteahhitlik başta olmak üzere kat karşılığı inşaat yapımı, tesisat-mühendislik, taahhüt ve gayrimenkul bulunan Yüceoğlu İnşaat’ın Bayrampaşa’da Vatan Mahallesi Bağlar Caddesi ve Gür Sokak’ta 2 şubesi bulunmaktadır. Ayrıca Yüceoğlu Mekanik firmamız ile de ısıtma-soğutma ve yangın tesisatı üzerine hizmet vermekteyiz.

NE GİBİ ÇALIŞMALAR 
YAPIYORSUNUZ?
2008 yılında babam şirketi bize devretti. O dönemden beri iki arkadaş beraberiz. İnşaat-müteahhitlik, kat karşılığı inşaat yapımı, depreme dayanıklı lüks konut üretimi, arsa ve arazi geliştirme, toplu konut yapımı, villa projeleri üzerine faaliyet göstermekteyiz. Bayrampaşa ağırlıklı çalışmamızın yanı sıra Yalova, Gebze, Çatalca, Silivri, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale’nin bazı bölgelerinde arsa alım satımı yapıyoruz. Genelde Bayrampaşa’da konut projelerimiz, arsa alım ve satımı, satılık ve kiralık gayrimenkulleri üzerine faaliyet gösteriyoruz. Kurumsal firmalara da kiralama hizmeti veriyoruz. Örnek olarak vermek gerekirse zincir marketlere, telefon şirketlerine, estetisyenlere, doktorlara ve diş hekimlerine bu alanda hizmet veriyoruz. Emlak ağırlığımız genelde İstanbul’da, Trakya civarında ise genelde arsa satışlarımız yoğunlukta oluyor. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen plastik firmalarından birine yangın tesisatı ve ısıstma-soğutma tesisatı alanında hizmet veriyoruz. Mekanik tesisat işlerini kurduk ve teslim ettik. Fabrika, okul, hastane, toplu konut, AVM’ler başta olmak üzere ısıtma-soğutma tesisatı, doğalgaz, sıhhi tesisat, yangın ve havalandırma tesisatı kurulumunu Yüceoğlu Mekanik firmamız ile veriyoruz.

SEKTÖRDEKİ FİRMALARA GÖRE SİZİN FARKINIZ NEDİR?
Öncelikle bizim için para inanın ikinci planda. Biz güven esaslı çalışıyoruz. Bir gayrimenkul ya da arsadan değerinin üzerinde göstererek insanlardan haksız şekilde para kazanma düşüncemiz yok. Müşteri memnuniyeti ilk önceliğimiz. Bugüne kadar binlerce insanı ev ve arsa sahibi yaptık. Her projeyi söz verdiğimiz gibi zamanında teslim ediyoruz. Bayrampaşa’da bazı inşaat firmalarıyla da çalışıyoruz. Projelerinin satışlarını yapıyoruz. İnsanlar bize Bayrampaşa başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli bölgelerinde konut, Trakya ve çevre illerde ise arsa almak için geliyor. Bizler de onların bütçesine uygun seçenekleri sunuyoruz. Güven esasına dayalı çalıştığımız için örnek olarak daire sattığımız bir kişi arsa da almak istediği zaman bizi tercih ediyor.

TÜRKİYE EMLAK KONUSUNDA
GÜVENLİ BİR LİMAN MI?
Pandemi inşaatların durmasına ve taleplerin gerilemesine neden oldu. Ancak şu anda sektörümüz hemen hemen pandemi öncesiyle aynı seviyeye geldi. Gayrimenkul alışveriş trafiği hiçbir zaman bitmez; insanlar, yaşayacakları alanları/evlerini ve ofislerini değiştirmek, yenilemek, başka bir semte taşımak, evlenmek, kendi işini kurmak gibi pek çok nedenle sürekli hareket oluşturuyorlar. Bu gerçeklerle birlikte gayrimenkul, diğer yatırım araçlarına kıyasla kârlılığını kanıtlamış bir yatırımdır. Borsada, dövizde veya faizde aradığını bulamayanlar daima gayrimenkule yönelirler. Sektörde neredeyse her gün, yeni bir proje tanıtımı yapılıyor ve satışa çıkarılıyor. O nedenle uzmanların da dile getirdiği gibi Türkiye, emlak sektörü konusunda güvenli bir liman hâline geldi diyebiliriz. Özellikle yabancı talebindeki artış, bu konuda bizi haklı çıkarıyor.

BAYRAMPAŞA KONUT PİYASASINA DAİR DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?
Bayrampaşa butik bir ilçe. İstanbul için birçok değeri bir arada bulunduran özel bir ilçe. Bu özellikleriyle de İstanbul’un en önemli dinamiklerinden biri. Bu karşılıklı bağlılık ortamında ilçede yaşanan bir gelişme tüm İstanbul’u, ülkede olan bir gelişme tüm ilçeyi etkilemektedir. Mevcut konjonktürü değerlendirince Bayrampaşa’da yapı sektörünün gelişmeye devam edeceğini ön görüyoruz. Bölge olarak, yayılım olarak diğer metropollere oranla çok daha şanslıyız. Şuan en büyük ihtiyacımız ise nitelikli insan gücü. Çünkü büyük ve değerli projeler; işin ehli, mesleğine hakim, vizyoner ve yaratıcı bireyler ile ortaya çıkar.


RÖPORTAJ: CEMİL SAĞLAM

Tarih: 23 Kasım 2022 Çarşamba    Hit: 2062

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol