21 Temmuz 2024 Pazar   

TÜRKİYE'NİN EN GENÇ ESNAF ODA BAŞKANI

TÜRKİYE'NİN EN GENÇ ESNAF ODA BAŞKANI
 

Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Eda Yıldız Karadağ, 3 yıldan beri yaptıkları hizmetler ve gelecekteki projeleri hakkında Paşavizyon’a açıklamalarda bulundu.

Annesinin kuaförlük mesleğine ilgi duyan ve erken yaşta iş hayatına atılan Eda Yıldız Karadağ, yaklaşık 7 yıl Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odasında Genel Sekreter olarak görev yaptıktan sonra 3 sene önce de başkan seçildi. Yaptığı çalışmalarla kısa sürede o kadar çok ses getirdi ki 5 siyasi partiden siyasete girmesi teklifi geldi. Hatta bir tanesi belediye başkan adayı çıkarmak istedi, ancak sektörüne hizmet etmeyi tercih etti.

KARADAĞ: MESLEKİ EĞİTİM VE SOSYAL FAALİYETLER ÖNCELİĞİMİZ
Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına, eğitimin her alanda oldukça önemli olduğuna inanan Eda Yıldız Karadağ, “Hem kadın kuaförleri hem de erkek berberlerini temsil etmemiz sebebiyle yaklaşık 3 yıllık süreçte çok önemli faaliyetlerde bulunduk ve projeler geliştirdik. 1967 yılında kurulan esnaf odamızı çok daha aktif hale getirdik. 22 yıllık mevcut yönetimden görevi devraldım. Türkiye’nin en genç esnaf odası başkanıyım. Bağlı bulunduğumuz İstanbul Esnaf Odaları denetim Kurulu Yedek Üyesi oldum. İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği İşyeri Denetleme Danışmanlık Grubunda görevlendirme aldım. Her yıl geniş katılımlı esnaf ziyaretlerimizi yapıyoruz. Meslektaş toplantıları yapıyoruz. Sorunları takip ediyoruz. Çözüm yolları arıyoruz. Göreve geldiğimizde üyelerimize yönelik sağlık, eğitim ve finans sektörüyle kurumsal anlaşmalar yaptık. Örneğin bir hastane ile üyelerimizin indirimli sağlık hizmeti alması ya da bir banka ile faiz indirimi konusunda anlaşmalar yaptık. Meslektaşlarımıza bugüne kadar çeşitli konularda 14 eğitim toplantısı düzenledik. Saç ya da makyaj konusundaki eğitimlerin yanı sıra personel ve finans yönetimi ya da müşteri hizmetleri konusunda eğitimler verdik. Bu yıl toplamda 9 sosyal sorumluk projesi gerçekleştirdik. Engellilere, kimsesiz çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalarımız oldu. Kişisel bakımlarının yanı sıra üyelerimizin de desteğiyle maddi ve manevi olarak da onların gönüllerine de dokunmaya çalıştık. Göreve geldiğimiz yıl ilk kez yardım ve dayanışma gecesi düzenledik. Çok yüksek bir katılım oldu. Bu yıl da farklı ses getirecek bir proje yapacağız. Mesleğimizin belgeselini çektik. 8 Mayıs’ta kutlanılacak olan Dünya Berberler ve Kuaförler Günü’nde bağlı bulunduğumuz odada gösterime girecek. Seçim dönemi açıkladığım 13 projenin hepsini daha ilk yıl gerçekleştirdik. Bunlara daha ne ekleyebiliriz bunun istişarelerini de yapıyoruz. Klasik esnaf odası bakışını yıktık. Bayrampaşa’da çok yetenekli kuaför ve berberler var. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak hünerlerini de göstermelerini istiyoruz. Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte bir festival düzenleme projemiz var. 6 tane projemizi belediyeye sunacağız. İlçemizde festival havasında geçecek ‘Kafalar yarışıyor’ diye bir yarışma düzenlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Tarih: 22 Nisan 2024 Pazartesi    Hit: 1205

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol