24 Haziran 2024 Pazartesi   

TIRAŞIN İZİNDE BELGESELİ

TIRAŞIN İZİNDE BELGESELİ
 

Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası'nın 57. yılı ve Dünya Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Günü dolayısıyla hazırlanan belgesel filmin galası (ilk gösterimi) İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (İSTESOB) yapıldı.
Odanın kuruluşunda yer almış duayen isimler ve yeni nesil berberler, kuaförler ve güzellik uzmanlarının bir araya geldiği toplantıda, mesleğin dünü ve geleceğine dair de değerlendirmeler yapıldı.
Toplantıya, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, Bayrampaşa Kadın ve Erkek Berberleri Esnaf Odası Başkanı Eda Yıldız Karadağ, esnaf odaları odaları başkanları, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.
Berberlik ve Kuaförlük mesleğinin tarihçesinin işlendiği “Tıraşın izinde” belgeselinin ardından, Bayrampaşa’da bulunan salonların hazırladığı 40’lar, 50’ler, 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lar ve günümüz saç modelleri ile salonda nostaljik bir rüzgar esti. Tıraşın izinde belgeseli büyük beğeni gördü.

ANNELER GÜNÜ JESTi
Oda başkanı Eda Yıldız Karadağ’ın mesleki tecrübesini Ahilik geleneği ile edindiği annesi Selviye Eriş Öztürk’e de belgeselde yer vermesiyle, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz tarafından annesine verilen tebrik çiçeği ile salonda duygusal yaşandı.
Programda konuşan Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Eda Yıldız Karadağ, “Tıraşın İzinde belgeselimizin ilk gününden gala sonuna kadar ilmek ilmek işlenmesinde büyük payı olan tüm emekçilerimize ve destekçilerimize şahsım ve meslektaşlarım sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tarih: 10 Mayıs 2024 Cuma    Hit: 1286

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol