21 Temmuz 2024 Pazar   

RUMELİ BALKAN GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

RUMELİ BALKAN GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ
 

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu'nun organizasyonunda, üye derneklerin katılımıyla İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen "Rumeli ve Balkan Kültür, Sanat ve Tanıtım Günleri" etkinliği büyük bir katılım ve ilgiyle gerçekleştirildi.
Rumeli-Balkan-Trakya Kültür, Sanat, Tanıtım Günleri’nde, Trakya’dan Balkanlara, Bosna’dan Kosova’ya, Kuzey Makedonya’dan, Arnavutluk’a kadar uzanan geniş bir coğrafyanın yöresel özellikleri sergilendi. Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, yöresel tatlar, sanat etkinlikleri, Rumeli ve Balkan kökenli yazarların yayınlarının tanıtımı, Rumeli sanatçılarından çeşitli konserleri, yöresel halk oyunları, Balkan ülkeleri tanıtımı, Rumeli faaliyetleri ve etkinlikleri ve birçok program gerçekleştirildi.
Tanıtım günlerinde İstanbul’un yanı sıra Bayrampaşa’daki birçok Rumeli, Balkan ve Trakya derneği de stant açtı.
Derneklerin stantları 4 gün boyunca yoğun ilgi ve ziyaretçi akınına uğradı. Siyasetçilerden sanatçılara, akademisyenlerden sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine kadar toplumun farklı kesimlerinden değerli isimleri misafir edildi.
Aralarında Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Dragan Mihaljeviç, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, CHP Eski Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, Bakırköy eski Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç, Bayrampaşa eski Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, İYİ Parti Bayrampaşa Kurucu İlçe Başkanı Raif Güler ve 21. Dönem Milletvekili Bahri Sipahi'nin de olduğu çok sayıda isim katıldı.
RUBAFED Başkanı Genel Başkan Kamuran Atakan ve yönetim kurulu üyeleri, etkinliğe katılan derneklere ve tüm ziyaretçilere teşekkür ederek, Rumeli, Balkan ve Trakya kültürlerinin daha geniş kitlelere tanıtılmasına olanak sağlayan bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

Tarih: 25 Mayıs 2024 Cumartesi    Hit: 1069

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol