19 Eylül 2021 Pazar   

G.O.PAŞA’DAN 10 BİN FİDAN

G.O.PAŞA’DAN 10 BİN FİDAN
 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Manavgat'ı ve orman yangınlarının yaşandığı bölgeleri yeniden yeşile kavuşturmak için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın destekleri ve Gaziosmanpaşalı vatandaşların katkılarıyla bölgeye 10 bin fidan gönderdi. Düzenlenen uğurlama programına İstanbul Milletvekili İffet Polat, Kaymakam Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Sabahın erken saatlerinde kamyonlara yüklenen binlerce fidan, Gaziosmanpaşa Meydanı'ndan dualar eşliğinde uğurlandı. Başkan Usta her bir vatandaşa bir ağaç dikme çağrısında bulundu. 

USTA: ESKİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK MAKSADIYLA BİR FİDAN KAMPANYASI BAŞLATTIK
Başta Manavgat olmak üzere yangında yok olan ormanları yeniden yeşertmek için 10 bin fidanın yola çıktığını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Ciğerimiz yanıyor. Ülkemizin dört bir yanında çok büyük bir gayretle ve çabayla bir insan bir fidan anlayışıyla dikilmiş olan ormanlarımızın hiçten yere hunharca yakılmış olması önce yüreğimizi yakıyor. Sonra da sorumluluğumuzu artırıyor. Başta Manavgat olmak üzere yangında yok olan ormanları yeniden yeşertmek, yeniden eski haline dönüştürmek maksadıyla bir fidan kampanyası başlatmak istedik. Başta Gaziosmanpaşa ve tüm Türk halkımızın bu duyarlı yaklaşımıyla, öncelikle yangın bölgelerindeki yerlerin ağaçlandırılması sonrasında bu anlayışla tüm Türkiye'nin dört bir yanında bu ağaçların yeşermesini ümit ediyorum. Orman Bakanlığımızla iş birliği içinde ilk fidanlarımızı gönderdik. Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye destekleri için teşekkür ediyorum. Bir ağacı yok etmek aslında bir nesli yok etmektir. Biz bunun normal bir yangın olmadığını düşünüyoruz. Hükümetimiz, devlet yetkilerimiz ve tüm bakanlıklarımız çok büyük bir titizlikle bu işin üzerine gidiyor. Dört bir tarafından hem destek anlamında hem de bu konunun soruşturması anlamında bir bekleyiş içerisindeyiz. Buradan tüm dünyaya bizim 15 Temmuz'da ülkemizi yok etmeye çalışanlara nasıl bir cevap verdiysek ve nasıl tek yürek olup burada saatlerce, günlerce, aylarca Türk Bayrağıyla nöbet tuttuysak, bugün de aynı şekilde buradayız. Gerek bir sigara izmaritinden gerek başka bir vesileyle yakılmış olup ormanlarımıza karşı da tek yürek olarak ve millet olarak aynı duyarlılığı yeniden bu alanları yeşertmek üzere bu cevabı vermek istiyoruz. Gaziosmanpaşa halkımız adına bu başlangıcın hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra ilçemizde inşaat izni alan her bir vatandaşımızın binasının önüne bir ağaç dikmesini öneriyorum. Birileri bir ağaç ekerse bin ağaç dikeriz. Bizden bir nesil yok olursa bin nesil geliriz" ifadelerinin bulundu. 

ARAÇ, EKİPMAN VE PERSONEL DESTEĞİ DE VERİLECEK
Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, Manavgat başta olmak üzere orman yangınlarının yaşandığı bölgelerimizdeki çalışmalara araç, ekipman ve personel desteği sağlamak üzere yola çıktı. 

Tarih: 30 Temmuz 2021 Cuma    Hit: 1154

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol