24 Haziran 2024 Pazartesi   

Fatih ŞENGÜLER / Mali Müşavir / Mali Analiz

EMEKLİ MAAŞLARINDAKİ ADALETSİZLİĞE AYAR...

 

Değerli Paşavizyon okurları merhaba.
Emekli maaşlarındaki adaletsizliğe Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir açıklama geldi. ‘Refah payını artırıp bir düzeltme yapacağız’ dedi.
Malumunuz yeni yıla girerken en düşük emekli aylığı 5.500 TL’sıydı. Fakat ikinci bir düzeltme ile bu tutar 7.500 TL’sına yükseltildi.
Emekli maaş ara zammına ilişkin olarak seçim sonrasına işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güzel bir haber paylaşacaklarının müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından milyonlarca SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı emeklisinin gözü emekli maaşı ara zammına çevrildi. İşte 2023 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklaması ve Temmuz emekli zammında son durum...
Emekli maaşları ara zammı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gündeme geldi. En düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye kadar yükselirken gözler refah payına çevrilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 7 bin 500 TL üzerinde maaş alan emeklilere refah payı verileceğini açıklamıştı. Temmuz emekli maaş zammı için yeşil ışık yakan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Seçimden sonra yeni Meclis'in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı da sevindirecek bir güzel haberi, inşallah milletimizle paylaşacağız." ifadelerini kullandı. İşte 2023 emekli maaşı ara zammı son durum ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamaları...
"EMEKLİLERİMİZE ÇİFTE BAYRAM YAŞATTIK"
Millete verdikleri hangi söz varsa bahaneye sığınmadan tek tek hayata geçirdiklerini ifade eden Erdoğan, şunları ifadeleri kullandı; "Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon 250 bin kardeşimizin talebini karşıladık. Nisan ayından itibaren şartları uyan vatandaşlarımız maaşlarını almaya başladı. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyelerini de 2 bin liraya çıkartarak bir başka önemli adım daha attık. Ramazan Bayramı'nda zamlı ikramiyelerini hesaplarına yatırarak, emeklilerimize çifte bayram yaşattık.
7 BİN 500 LİRANIN ÜZERİNDE EMEKLİ MAAŞI ALANLARA MÜJDE
Ayrıca diğer emeklilerimizin durumlarını da iyileştirecek bir hazırlık yapması noktasında çalışma ve maliye bakanlarımızı talimatlardandık. Seçimden sonra yeni Meclis'in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı da sevindirecek bir güzel haberi, inşallah milletimizle paylaşacağız. Yine bu dönemde, müjdesini sizlerle birlikte verdiğimiz sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçişini sağladık. Böylece, farklı kamu kurumlarında çalışan yaklaşık 500 bin kardeşimizin sorununu çözüme kavuşturduk.
Yapılan açıklama ve bilgilendirmelere bakılınca her kesimi mutlu etti.
KISA KISA... KISA KISA...
Mayıs ayında emlak vergilerinin 1. taksit ödemesini unutmayınız.
2023 yılı Mayıs ayı iş yeri kira artış oranı %67,20 olarak belirlenmiştir. Konutlarda ise Temmuz 2023 tarihine kadar %25 olarak sabitlenmiştir...
Erdoğan kamu işçilerine yüzde 45 zam yapılacağını açıkladı. Erdoğan en düşük memur maşaının ise 22 bin TL olacağını açıkladı.
Konutlarda %25 sabit oranın yıl sonuna kadar uzayacağı ve bununla alakalı çalışmaların olduğu bilgisini bakan bey bizzat kendi açıklamıştır.

Tarih: 19 Mayıs 2023 Cuma    Hit: 1194
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol