24 Haziran 2024 Pazartesi   

DÜNYANIN GÖRMEDİĞİ SOYKIRIM: GAZZE

DÜNYANIN GÖRMEDİĞİ SOYKIRIM: GAZZE
 

İsrail’in Gazze'deki soykırımı 9. ayına gireceğimiz bugünlerde hunharca devam ediyor. Bayrampaşa Filistin Dayanışma Platformu, Gazze'deki Siyonist soykırıma dikkat çeken Kudüs Davası bilincini canlı tutacak Karikatür Sergisi düzenledi.
Farkındalığı sürekli hale getirmek, sanat diliyle de ifade etmek amacıyla birbirinden anlamlı 30 eserden oluşan "DÜNYANIN GÖRMEDİĞİ SOYKIRIM: GAZZE” Karikatür Sergisi, Bayrampaşa Merkez Cami yanında açıldı.
Serginin açılışına Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren, Bayrampaşa Filistin Dayanışma Platformu adına Nazım Nasuhbeyoğlu, Pusula Eğitim Kültür Sanat Derneği, EDEP Platformu, Hayrat Vakfı, Nokta Gençlik Merkezi, Liman Gençlikten gönüllüler katıldı.
Program Bayrampaşa Merkez Cami İmamı Arif hocanın Kuran-ı Kerim ile başladı. Sonrasında programın ev sahibi Bayrampaşa Filistin Dayanışma Platformu adına Nazım Nasuhbeyoğlu söz aldı.
Nasuhbeyoğlu konuşmasında Gazze'yi savunmanın insanlığı savunmak olduğunu, vicdanlı insanların dünyanın her yanında katliama karşı çıktığını, Gazze'nin düşmesi halinde sıranın Anadolu'ya da gelebileceğini vurguladı.
Konuşma sonrasında İlçe Müftüsü Recep Eren kısa bir konuşma ve dua yaptı. Duadan sonra Müftü ve STK temsilcileri sembolik serginin açılışını kurdele keserek yaptılar.

UNUTMA, UNUTULURSUN!
Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren, "Unutma unutulursun" vecizesinden yola çıkarak Filistin ve Kudüs konusunu gündem de tutmanın, zulme karşı çıkmanın önemine değinerek emeği geçen platform yetkililerine teşekkür etti.
Sergide koordinatör ve hocalarımız eşliğinde çocuk ve gençlere dönük bileklik yapımı, kilden karpuz yapımı atölyeleri açılacaktır. Filistin ve Kudüs'e ait kısa kısa sorulara doğru cevap veren çocuklara hediyeler verilecek. 
Sergi 17-19 Mayıs tarihlerinde 10.00 ile 19.00 saatleri arası Bayrampaşa Merkez Cami yanı, Demirkapı Caddesi eski LC Waikiki mağazası karşısında gezilebilecek.

 

Tarih: 18 Mayıs 2024 Cumartesi    Hit: 1247

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol