21 Temmuz 2024 Pazar   

BAYRAMPAŞA’DA TEMİZLİK ZAMANI

BAYRAMPAŞA’DA TEMİZLİK ZAMANI
 

Bayrampaşa Belediyesi temizlik ekibi, vatandaşlara tertemiz yaşam alanları sunmak için aralıksız çalışıyor. Cadde ve sokaklar özenle yıkanıyor, konteynerler dezenfekte ediliyor, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlara yüzlerce mini çöp kutusu yerleştiriliyor. Sigara söndürme bölümü de bulunan yeni dizayn mini çöp kutularıyla birlikte yerlere sigara izmariti atılmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

MUTLU: TEMİZLEMESİ BİZDEN, TEMİZ TUTMASI SİZDEN
Temizliğin önemine vurgu yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, “Biz ilçemizi temiz tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yaptığımız tasarruflarla sokak süpürme araçları alacağız. Tüm imkânlarımızı seferber ederek halkımızı pırıl pırıl yaşam alanlarına kavuşturacağız. Bayrampaşa 300 bin yurttaşımızın evidir. Evimiz olan Bayrampaşa’mızı temizlemesi bizden, temiz tutması sizden” dedi.

OKULLARDA BAHAR TEMİZLİĞİ VE BAKIM
İlçedeki tüm parklarda kapsamlı bir bahar temizliği yapan Bayrampaşa Belediyesi, şimdi de okulların yeşil alanlarında ve bahçelerinde bakım ve temizlik çalışması yapıyor. İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki çalışmaları yerinde denetleyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, burada öğrencilerle birlikte ağaç dikti.
Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tüm ekipleriyle birlikte ilçe genelinde hummalı bir çalışma yürütüyor… Baharın yaşandığı, yaz mevsimin yaklaştığı şu günlerde ilçedeki 79 parkta kapsamlı bir bahar temizliği yapan ekipler şimdi de okulların yeşil alanlarında ve bahçelerinde bakım ve temizlik çalışması yapıyor. Çalışmalar kapsamında; çimler biçiliyor, banklar boyanıyor, ağaçlar budanıyor, yeni ağaçlar dikiliyor, sert zeminler ve bahçe aydınlatmaları tamir ediliyor.

BAŞKAN MUTLU AĞAÇ DİKTİ
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Hasan Mutlu, burada öğrencilerle birlikte ağaç dikti. Başkan Mutlu, Bayrampaşa’nın daha yaşanabilir bir kent olması için her ayrıntıyı düşündüklerini, bir kesimi değil herkesi mutlu etmek için çok çalıştıklarını söyledi.

10 OKULDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Belediyeden talepte bulunan toplam 10 okulda çalışmalar tamamlandı. Çalışmaların tamamlandığı okullar:
Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Nuri Örs Ortaokulu
Tuna Anadolu Lisesi
Ali Ülker Ortaokulu
Mustafa Itri Ortaokulu
Oğuzhan İlkokulu
Yahya Kemal Ortaokulu
Atatürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Çalışmaların talepte bulunacak diğer okullar ile devam ettirilmesi planlanıyor.


 

Tarih: 24 Mayıs 2024 Cuma    Hit: 1244

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol