21 Temmuz 2024 Pazar   

BAYRAMPAŞA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

BAYRAMPAŞA’DA 23 NİSAN COŞKUSU
 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da büyük bir coşku ve neşeyle kutlandı. 23 Nisan dolayısıyla ilçenin dört bir yanı Türk bayraklarıyla süslendi, Atatürk anıtına çelenk kondu, Başkan Mutlu koltuğunu çocuklara bıraktı, kortej yürüyüşü yapıldı ve çocuk şenliği düzenlendi.

‘MİNİK BAŞKANLAR’ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Atatürk anıtına çelenk sunma törenin ardından öğretmen ve öğrencileri makamında kabul eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, 23 Nisan’da koltuğunu minik öğrencilere bıraktık. Oldukça heyecanlı olan ‘minik başkanlar Ela, Sahra ve Kerem’ telsizle birimleri denetleyerek görevde olan personelden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
Dört bir yanı Türk bayraklarıyla süslenen Bayrampaşa’da 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde bando eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Yahya Kemal Parkı önünde başlayan yürüyüş çocuk şenliğinin düzenlendiği Atatürk Parkı’nda sona erdi. Başkan Hasan Mutlu’nun Eşi Safiye Sarı Mutlu ile öncülük ettiği, büyük ilgi gören yürüyüşe belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katıldı, renkli görüntüler oluştu.Bayrampaşa'daji ilk tören Atatürk anıtınına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, STK başkan ve yönetiicileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ
Belediyenin Atatürk Parkı’nda düzenlediği çocuk şenliğinde doyasıya eğlenen Bayrampaşalı çocuklar, bayramlarını doya doya yaşadılar. Şenlik boyunca interaktif çocuk oyunları, palyaço gösterisi, jonglör, illüzyon ve buble şov gerçekleştirildi. Tuna Marjinal Müzik Grubu’nun da sahne aldığı şenlikte çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi.

BAŞKAN MUTLU: ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Şenlikte konuşan Başkan Hasan Mutlu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından TBMM’nin kuruluşunun 104. yıl dönümünde, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan heyecanına ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dünyada çocuklara hediye edilen tek bayram 23 Nisan’dır. 23 Nisan’da bir yandan çocuklarımızı güldürüp eğlendirirken, diğer taraftan aziz milletimizin bağımsızlık yolunda çektiği büyük sıkıntıları ve şanlı zaferlerini çocuklarımıza anlatmalıyız. Biz kararlıyız, hazırız; sevgili çocuklarımızın geleceği ve mutluluğu için çok çalışacağız. TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bize bu güzel vatanı armağan eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MEHMET AKİF ERSOY VE BOSNA SANCAK’TA ETKİNLİKLER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Bayrampaşa’da ikinci tören Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Törende Bayrampaşa’da çeşitli okullarda eğitim gören öğrencilerin gösterileri beğeni topladı. Etkinlikte Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de madalyaları Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur ve diğer yetkililer tarafından verildi.
Türkiye Bosna Sancak Derneği de Bayrampaşa Şehir Parkı Amfi Tiyatro'da 23 Nisan etkinlikleri düzenledi. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur ve çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

KAYMAKAM ŞENEL’DEN 23 NİSAN KUTLAMASI
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “TBMM’nin kuruluşunun 104. yılını ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
Kaymakam Şenel’i, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Oğuzhan İlköğretim Okulu öğrencileri ziyaret etti. Dr. Soner Şenel, Kaymakamlık Makamını öğrencilere devrederek bir süre sohbet etti ve bayramlarını kutladı.

Tarih: 24 Nisan 2024 Çarşamba    Hit: 1374

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol