21 Temmuz 2024 Pazar   

BAYRAMPAŞA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

BAYRAMPAŞA’DA 19 MAYIS COŞKUSU
 

Tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da 19 Mayıs coşkusu yaşandı… 7’den 70’e tüm Bayrampaşalı’lar belediyenin düzenlediği etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı doyasıya kutladı. Kutlamaların ilk durağı Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı oldu. Ardından Türk bayraklarıyla süslenen Bayrampaşa’nın cadde ve sokaklarında bando eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Kartaltepe’deki eski Lunapark alanından başlayan ve Bayrampaşa Şehir Parkı’nda sona eren yürüyüşün ardından Canbay & Wolker ile Cüneyt Şentürk konseri düzenlendi.
Protokol üyeleri, gençler ve vatandaşlarla birlikte tüm etkinliklere katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, “ 19 Mayıs, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesidir. Bugün burada bu coşkuyu hep birlikte yaşamak bizler için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun. Sevgili gençlerimizle birlikte durmadan, yorulmadan, gururla Ulu Önder Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Atatürk’ün yolunda, tam yol ileri gideceğiz” diye konuştu.

SEMİH ERDEN SPOR SALONU’NDA COŞKULU TÖREN
Semih Erden Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda ise Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Ömer Erhan Konanç, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Bayrampaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Sultan Alabacak, Bayrampaşa İlçe sağlık Müdürü Dr. Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri gençlerle bir araya geldiler. Törenin açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Sultan Alabacak, sporun ve gençliğin önemine dikkat çekti. Dr. Soner Şenel, Hasan Mutlu,  Emniyet Müdürü Ömer Erhan Konanç ve Müftü Recep Eren de yaptıkları konuşmalarda gençlerin bayramlarını kutladı. Program, çeşitli spor ve gösteri etkinlikleriyle devam etti. Öğrencilerin hazırladığı gösteriler ve halk oyunları izleyicilerden büyük alkış aldı.

BARAN ONGUN VE EROL GEDİK’E ÖZEL KUTLAMA

Törende ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren Bayrampaşalı öğrencilere ödüller verildi.
İsveç’in Stockholm kentinde yapılan 2024 Avrupa Wushu Şampiyonasında Türkiye Milli Takımı’nda mücadele eden ve Avrupa şampiyonu olan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Baran Ongun, protokol üyeleri tarafından özel olarak kutlandı. Milli sporcuya başarılarından dolayı hediyesi verildi ve Baran Ongun’a Sakarya’da katılacağı Liselerarası Genç Erkekler Wushu Türkiye Şampiyonası’nda başarılar dilendi.
Protokol üyeleri, Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda ikinci olarak
Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Erol Gedik’in ödülünü verdi ve bundan sonraki şampiyonalarda başarılar dilediler.

19 MAYIS’A ÖZEL BASKETBOL VE FUTBOL TURNUVASI
Bayrampaşa’da ayrıca 19 Mayıs nedeniyle iki farklı etkinlik daha yapıldı. Mehmet Akif Parkı’nda Türkiye Bosna Sancak Derneği’nin Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Yeşilay ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlediği 3x3 Basketbol Turnuvası yapıldı. Turnuvada dereceye girenlere ödülleri Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Prof. Dr. Sedat Ziyade ve duayen spor adamı Recep Türkoğlu tarafından verildi.
Arda Turan Spor Tesisleri’nde ise Bayrampaşa Belediyesi’nin katkılarıyla Bayrampaşa Kulüpler Birliği’nin düzenlediği U15 Gençlik Turnuvası’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Bayrampaşa Kulüpler Birliği Başkanı Ülkü Gürkan'ın ardından ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Mutlu, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, gençlerin sporla iç içe olmasının önemine vurgu yaptı ve geleceğin sporcularının yetişmesinde belediye olarak her zaman destekçi olacaklarını ifade etti.

Tarih: 20 Mayıs 2024 Pazartesi    Hit: 1250

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol