24 Haziran 2024 Pazartesi   

BAŞKAN MUTLU’DAN AÇIKLAMALAR

BAŞKAN MUTLU’DAN AÇIKLAMALAR
 

Bayrampaşa Belediye Başkanı Mutlu, belediye hizmet binasında yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Belediyenin toplam borcunu açıklayan Mutlu, “Belediyeyi 539 milyon 788 bin TL borçla devraldık” dedi. İşten çıkarma iddialarına da açıklık getiren Başkan Mutlu, toplam bin 526 personel arasından asli görevlerinden uzak, kendi mesailerini kendileri belirleyen 23 personele yollarını ayırdıklarını söyledi. Öte yandan Mutlu, konuyla ilgili yeniden inceleme yapılacağının ve hiçbir emekçinin de hakkının yenmeyeceğinin altını çizdi. Mutlu, ayrıca israfın önüne geçerek araç tasarrufu başlattıklarını ve yapılan tasarrufla birlikte sokak süpürme aracı alacaklarını belirtti.

BAYRAMPAŞA’YA 550 YATAKLI YENİ DEVLET HASTANESİ
Yeni devlet hastanesi projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Hasan Mutlu, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde projenin 550 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi olarak güncellendiğini ve ilk kazmanın çok yakında vurulacağını söyledi.

30 BİN METREKARELİK DEV MEYDAN
İstanbul’un 39 ilçesi arasında meydanı olmayan tek ilçenin Bayrampaşa olduğunu vurgulayan Başkan Mutlu, “Projemizi ve hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. 550 yataklı yeni devlet hastanesiyle birlikte ilçemize yaklaşık 30 bin metrekarelik güzel bir meydan kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

SOSYAL TESİSLERDE ÇAY 3 TL
Belediyenin sosyal tesislerini yenileyerek 13 Mayıs’ta hizmete açacaklarını ifade eden Başkan Hasan Mutlu, “Sosyal tesislerimizin vatandaşlarımız için daha erişilebilir olması yolunda önemli bir adım attık. Çayın fiyatını 10 TL’den 3 TL’ye düşürdük. Diğer ürün gruplarında da gazilerimiz, şehit ve gazi yakınlarımız için yüzde 50, emeklilerimiz için de yüzde 20 indirim yaptık” şeklinde konuştu.
Mutlu, bugüne kadar belediyenin kiraya verdiği tesisleri bundan sonra belediyenin işleteceğini ve bu alanların uygun fiyatlarla vatandaşların kullanımına açılacağını da sözlerine ekledi.

11 MAHALLEYE 11 KREŞ
Sosyal belediyeciliğin öncelikleri ve en temel ilkeleri olduğunu kaydeden Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, “Yuvam Bayrampaşa ismiyle 11 mahallemize 11 kreş kazandıracağız. Bunun ilkini 3-5 yaş aralığında, 100 çocuk kapasiteli olarak Altıntepsi Mahallemizden başlatıyoruz” dedi.

EYÜPSULTAN- BAYRAMPAŞA TRAMVAY HATTI GELİYOR
Toplantıda Başkan Hasan Mutlu’nun bir müjdesi de trafik ve ulaşım üzerine oldu. Mutlu, “Bayrampaşa-Eyüpsultan tramvay hattı projemizi çok yakında hayata geçireceğiz. İlçemizde ulaşımı kolaylaştıracak adımlar atarak hayatı kolaylaştıracağız” açıklamasında bulundu.
Çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Özen, Mehmet Demirok, Lütfi Kadıoğulları ve birim müdürleri de hazır bulundu.

Tarih: 10 Mayıs 2024 Cuma    Hit: 1313

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol