21 Temmuz 2024 Pazar   

ALİŞŸ DEMİREL 'HEDEF BELLİ'

ALİŞŸ DEMİREL 'HEDEF BELLİ'
 

 BayrampaşŸa'nın 1. Amatör'deki kaliteli ve köklü takımlarından olan MuratpaşŸaspor'un teknik menajeri AlişŸ Demirel ile yaptığŸımız röportajda hedeflerinin bu sene Süper Amatör olduğŸunu, gelecek yılların takımını şŸimdiden kurduklarını söyledi.

 

AlişŸ Demirel’i bu sene MuratpaşŸa’nın genel menajeri olarak görüyoruz. Bu nasıl oldu?

Murat Mahallesinde oturduğŸumuz için, MuratpaşŸaspor başŸkanı İsmet Eren’in vasıtası ile şŸuan buradayım. Vefa borcumuzu ödüyoruz. İnşŸallah MuratpaşŸa’yı bu sene laik olduğŸu yere getireceğŸiz, onun için çalışŸıyoruz.

 

BaşŸkanı ve yönetimi nasıl buldunuz?

Futbolla yatık kalkan, futbolu çok seven bir başŸkanımız var. Ayrıca yönetim olarak bir bütünüz. İdmanlarımızda bile başŸkanımız olsun, yönetimimiz olsun tam kadro geliyoruz. Böyle bir camiada bulunduğŸum içinde ayrıca çok şŸanslıyım.

 

Takımdaki genel durum nedir?

Takımın genel durumu antrenmanlarımız ve çalışŸmalarımız çok iyi gidiyor. Fakat saatler yetersiz, haftada üç gün idman birgün’de kros yapıyoruz. İdmanlarımız bir saat. Bize yetmiyor. Fakat çalışŸmalarımız genel olarak iyi gidiyor. Topçuların birbirine kaynaşŸması, arkadaşŸlık ortamı çok iyi.Şuan 9 yeni transfer yaptık. Eksiklerimizi burada görmeye çalışŸıyoruz. Yeni transferler, alt yapıdan gelenler, takımın eski oyuncularının kaynaşŸmasını şŸuan sağŸlıyoruz. BayrampaşŸaspordan gelen takım kaptanı Sedat’ında burada ağŸabeylik yapması bizim için de bir avantaj, inşŸallah başŸarılı olup bu sene süper amatöre çıkacağŸız. Takımımızda gerçekten çok iyi oyuncular var. Ayrıca Şampiyon BayrampaşŸaspor’dan Kaptan Sedat, Özkan ve Emrah gibi tecrübelililerin burada olması ağŸabeylik yanmalarıda çok güzel.

 

Hoca sorununu nasıl çözdünüz?

Futbolculuk döneminde İstanbulspor, Lüleburgaz’da top oynamışŸ, Galata’da yardımcı hocalık yapmışŸ Neruh Saatçi’ye takımı emanet ettik. Ben inanıyorum hocamızla koymuşŸ olduğŸumuz büyük hedeflere ulaşŸacağŸız.

 

Sezon başŸındaki hedef bellimi?

Bu seneki hedefimiz süper amatör. İnşŸallah bu sene Süper Amatöre çıkacağŸız. Biz bu seneyi kurtarmanın derdinde değŸiliz. Gelecek yılların transferlerini yapıyoruz. Yani hedefimizi kısa tutmuyoruz. Seneye Süpera Amatör’den sonra inşŸallah 3. Lig diyoruz. Onun temelini şŸimdiden atmaya başŸladı.

 

Camiaya mesajınızı alabilirmiyim?

MuratpaşŸaspor kulübü çok genişŸ bir aile. Her kategori ve branşŸta mücadele ediyoruz. Her branşŸımızın hocası ayrıdır. Her kez özveri ile çalışŸıyor. Koordineli çalışŸtığŸımız için, ben inanıyorum alt yapıdan bir futbolcu ordusu geliyor MuratpaşŸaspor’a. Çok yakında BayrampaşŸa’da bir ilki gerçekleşŸtirip, kendi oyuncumuzu kendimiz yetişŸtirip ve diğŸer kulüplere satan bir takım olacağŸız. Bu yüzden alt yapı bizim olmazsa olmazlarımızdan.

Haber; Cemil SağŸlam

Tarih: 7- Temmuz 2009 Cumartesi    Hit: 2606

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol