08 Ekim 2022 Cumartesi   

ZİLE MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA NÖBET DEĞŸİŞŸİMİ OLDU

ZİLE MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA NÖBET DEĞŸİŞŸİMİ OLDU
 

Gazi Osman PaşŸa (GOP) ܜniversitesi Zile Meslek Yükseokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tekin görevini törenle ÖğŸretim Görevlisi İsmet Pekdemir'e devretti.

Yüksekokul amfisinde yapılan törene GOP Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli, Zile Belediye BaşŸkanı Lütfi Vidinel, üniversite senatosu, daire amirleri ve öğŸrenciler katıldı. Törende konuşŸma yapan GOP Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Tekin "Yüksekokulumuzdaki program sayısını 2'den 14'e çıkardık. Gelecek yıl program sayımız 16'ya yükselecek. Yeni açılan bölümlerle öğŸrenci sayımız 1850 olacaktır. Şartları iyileşŸtirmek için çok çalışŸtık, ama meyvelerini de aldık. Şu an okulumuzda bu gün açacaklarımızla toplam 9 tane atölyemiz olacak. Bu atölyeleri dışŸarıya yaptığŸımız projelerden kazandığŸımız döner sermaye kaynakları ile yaptık. Artık bayrağŸı İsmet hocama devrediyorum. Bundan sonra da hep elimiz okulumuzun üstünde olacak. Zile bir eğŸitim kenti olma yolunda başŸarıyla ilerliyor." dedi.
Yeni müdürlük görevine atanan İsmet Pekdemir, "Prof. Dr. Mehmet Tekin hocamızın emeklerini ne biz ne öğŸrencilerimiz ne de Zileliler unutabilir. BıraktığŸı yerden desteklerini bizden esirgemeyeceğŸini bilerek devam edeceğŸiz." diye konuşŸtu.
Zile Belediye BaşŸkanı Lütfi Vidinel ise "Yerel yönetim olarak gücümüz ölçüsünde üniversitemize destek olmaya çalışŸıyoruz. ÖğŸrencilerimizin sosyal imkanlarını artırmak için çalışŸmalarımız devam ediyor. Kampüs-Zile arasında öğŸrencilerimiz çevre yolundan yürüyerek gidip geliyorlar, bu da trafik açısından tehlike arz ediyor. Bu amaçla belediye imar sınırlarımız dışŸında olduğŸu için Karayolları'na müracaat ettik. Bu problemi de halledeceğŸiz." ifadelerini kullandı.

Tarih: 3- Mart 2010 Çarşamba    Hit: 1757

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol